«У жахливому стані»: у Полтаві мешканці дому хочуть, аби ЖЕО відремонтувало внутрішні мережі

«У жахливому стані»: у Полтаві мешканці дому хочуть, аби ЖЕО відремонтувало внутрішні мережі

«У жахливому стані»: у Полтаві мешканці дому хочуть, аби ЖЕО відремонтувало внутрішні мережі
Суспільне Полтава

У Полтаві мешканці триповерхівки створили об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, але не хочуть брати на утримання внутрішні мережі – каналізацію, електрику та теплопостачання. Це тому, що вони потребують заміни, розповів Суспільному голова ОСББ Юрій Очкань. Мешканці звернулися щодо ремонту до комунальної "ЖЕО-2", яка обслуговує дім. Заступник начальника Михайло Лукін Суспільному повідомив, що звернення розглядають.

У підвалі полтавської триповерхівки на вулиці Пушкіна – іржаві труби теплопостачання та пластикові каналізаційні. Останні мешканці дому замінювали самостійно, каже полтавка Олена Оніщенко.

"Я проживаю (у будинку – ред.) із 1954 року, з моменту здачі. Я ще тоді була дитиною, мені було 7 років", – говорить мешканка будинку на вулиці Пушкіна у Полтаві Олена Оніщенко.

У Полтаві мешканці дому на вулиці Пушкіна хочуть, аби ЖЕО відремонтувало внутрішні мережі
Будинок на вулиці Пушкіна. Суспільне Полтава

Дім обслуговує "Житлово-експлуатаційна організація №2". За послуги установі Олена Миколаївна щомісяця сплачує приблизно 150 гривень.

"Перший ремонт був через 20 років після експлуатації (введення в експлуатацію – ред.). А потім, коли до нас прибудували Пушкіна, 3 (сусідній будинок – ред.), у нас дім дав дуже велике просідання, пішли тріщини домом. І через 10 років – це був 1983–84-й рік – почали робити капітальний ремонт. Тоді були замінені у квартирах сантехніка, водопровідні труби. І після того у нас не було ні ремонтів, нічого", – додає Олена Оніщенко.

У серпні цього року мешканці створили об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

"Дивлячись на будинок, він у жахливому стані. Зношеним виявилося все – тепломережі, електромережі, все", – каже голова ОСББ на вулиці Пушкіна Юрій Очкань.

У Полтаві мешканці дому хочуть, аби ЖЕО відремонтувало внутрішні мережі
Труби у підвалі будинку на вулиці Пушкіна. Суспільне Полтава

Перед тим, як взяти будинок на самостійне утримання, мешканці хочуть, аби представники "ЖЕО" відремонтували мережі, каже Юрій Очкань.

"Ми зустрічалися з керівництвом ЖЕКу, просили у них зробити необхідне: замінили електролічильник, який тут із 1949-го року, він уже просто не годиться; змінити тепломережі; і відливи на будинку", – додає Юрій Очкань.

За словами Юрія Очканя, щодо ремонту мешканці дому у п'ятницюзвернулися до комунальної установи "ЖЕО-2". Заступник начальника підприємства Михайло Лукін Суспільному повідомив: звернення поки розглядають, тому надати коментар щодо цього не може.

"Жителі можуть просити про все, що завгодно. Але якщо вони за це не платили, якщо в цієї організації немає на це накопичень, відповідно, вона не зобов’язана все це фінансувати. Вони (жителі – ред.) мають отримати структуру тарифу, тобто те, за що вони платили. Вони подивляться, за що вони сплачували, також можуть в ЖЕО запитати про залишки коштів на утримання їхнього будинку, якщо щось є. І після цього вони (жителі – ред.) можуть зробити висновок, чи є якісь гроші, на які можуть претендувати, і за рахунок яких можуть бути виконані ремонтні роботи", – каже юристка з питань управління житлом Марія Осипчук.

Мешканці будинку на вулиці Пушкіна у Полтаві хочуть, аби ЖЕО відремонтувало мережі у підвалі
Стан електромереж у підвалі будинку на вулиці Пушкіна. Суспільне Полтава

Прийняття в обслуговування внутрішньобудинкових мереж – це один з етапів становлення ОСББ, каже голова громадської організації Сергій Машковський.

"ЖЕО єдине, що очікує від ОСББ, – це повідомлення про створення ОСББ, і друге – про ухвалення рішення, чи вони залишаються як надавач послуг для цього ОСББ, чи ні", – каже голова громадської організації СББ "УСІ" Сергій Машковський.

Натомість, каже Сергій Машковський, ОСББ від житлово-експлуатаційної організації має отримати перелік документів. Це, зокрема, план земельної ділянки, паспорт об’єкта та ділянки, проєктно-кошторисна документація на будинок. А ще – протоколи огляду вентиляції, кошториси та описи ремонтів і схеми внутрішньобудинкових мереж – тобто електрики, водопостачання, каналізації та опалення.

У Полтаві мешканці дому хочуть, аби ЖЕО відремонтувало внутрішні мережі
Іржаві труби у будинку на Пушкіна. Суспільне Полтава

Аби визначити ступінь зношення останніх, каже Сергій Машковський, мешканці мають запрошувати експертів для оцінки до того, як почнуть самостійно утримувати дім.

"Ця проблема моментально стає перед співвласниками, як тільки будинок переходить з "ЖЕО-2" в управління ОСББ, і виникають шквалом, дев’ятим валом виникають ті проблеми, які зараз тут зафіксовані. З вересня до нас звернулося два ЖБК – житлово-будівельних кооперативи, і три багатоквартирних будинки", – розповідає голова громадської організації СББ "УСІ" Сергій Машковський.

За словами голови громадської організації, нині у Полтаві створили приблизно 250 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та 150 житлово-будівельних кооперативів.

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди