Зеленському довіряють майже 40% українців — "Рейтинг"

Зеленському довіряють майже 40% українців — "Рейтинг"

Опитування
Зеленському довіряють майже 40% українців — "Рейтинг"
Офіс президента

Президенту Володимиру Зеленському довіряють 39% українців, на другому місці — лідерка "Батьківщини" Юлія Тимошенко.

Такі результати опитування оприлюднила соціологічна група "Рейтинг".

За результатами дослідження президентові не довіряють – 59%. Юлії Тимошенко довіряють 26%, експрезиденту та народному депутату від партії "Європейська солідарність" Петру Порошенку довіряють 25%, співголові фракції "Опозиційна платформа - За життя" Юрію Бойку довіряють 24% респондентів.

Окрім того, 25,1% опитаних були б готові проголосувати за Зеленського, якби вибори відбувалися найближчим часом. 14,1% підтримали б Порошенка, 10,1% – Тимошенко, 9,5% – Бойка, 7,3% – Разумкова.

Серед партій також лідирує президентська політсила "Слуга народу": її підтримують 20,4% респондентів. На другому місці "Європейська солідарність" з підтримкою у 15,8%. За ОПЗЖ хочуть голосувати 12% учасників опитування, за "Батьківщину" — 10,9%.

Довідка

Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибіркова сукупність:  2500 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,0. Терміни проведення: 21-23 жовтня 2021 року

Що відомо

  • За даними опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова, станом на 26 жовтня, якби найближчим часом відбувалися президентські вибори, найбільше голосів у першому турі отримав би чинний президент – про готовність проголосувати за нього повідомили 26% тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за кого голосуватиме.
  • Також порівняно з кінцем липня – початком серпня 2021 року знизилася електоральна підтримка партії "Слуга народу" (з 17% до 14% серед усіх опитаних).
  • За даними Київського міжнародного інституту соціології, рейтинг президента Володимира Зеленського за чотири місяці впав на 3%.
  • 48% українців негативно ставляться до можливого балотування Володимира Зеленського на другий президентський термін.
  • За даними опитування КМІС, в Україні схвалюють діяльність президента Володимира Зеленського понад 34% громадян. Протилежної точки зору — близько 53%.
  • Рейтинг президента Володимира Зеленського знизився у порівнянні з минулим роком. Якби вибори президента відбувались наприкінці травня 2021 року, за нього б усе одно віддали більшість голосів, але на 17% менше, ніж у 2020 році.
  • В середині червня більшість українців вважали, що країна розвивається в неправильному напрямку.
  • З липня 2020 року до травня 2021 року думка громадян про стан безпеки та громадського порядку змінилася доволі незначно. Водночас зменшилась кількість тих, хто стурбований станом безпеки і порядку в східних та південних областях.
  • 56% опитаних у червні Центром Разумкова українців вважають Україну незалежною, 67% — суверенною державою.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок