На Закарпатті підтвердили діагноз поліомієліту у 12-річної дівчини. Що відомо

На Закарпатті підтвердили діагноз поліомієліту у 12-річної дівчини. Що відомо

На Закарпатті підтвердили діагноз поліомієліту у 12-річної дівчини. Що відомо
Фото: Shutterstock (ілюстративне)

На Закарпатті підтвердили діагноз поліомієліту у 12-річної дівчинки — жительки Тячівського району. Вона перебуває у неврологічному відділенні обласної дитячої лікарні в Мукачеві. Сьогодні, 2 листопада, інформацію про це Суспільному підтвердила завідувачка інфекційного відділення обласної дитячої лікарні Віра Соловйова.

За її словами, 19 вересня дівчину з паралізованою ногою доставили до медзакладу, а підтвердили поліомієліт 13 жовтня. "Школярка лікувалася в інфекційному відділенні понад 5 тижнів. На 6-й тиждень її перевели в неврологію, коли зійшли всі терміни ізоляції і можливого вірусовиділення. Стан дитини зараз стабільний, але грубий парез залишається. Швидше всього, це закінчиться інвалідизацією. Проходить відновлювальну терапію в неврологічному відділенні", — зазначила завідувачка інфекційного відділення обласної дитячої лікарні.

Віра Соловйова повідомила: у сім'ї троє дітей, вони невакциновані від поліомієліту за переконаннями батьків. До медиків звернулися лише щодо 12-річної дівчинки. Її сусідів, однокласників та інших контактних людей обстежили, діагноз не підтвердили.

Що відомо:

  • 29 жовтня на Закарпатті підтвердили наявність поліовірусу. Зразки доправили до референс-лабораторії Всесвітньої організації охорони здоров’я в Гельсінкі.
  • Поліомієліт — це гостре інфекційне захворювання, яке вражає центральну нервову систему, викликає параліч. Хвороба може призвести до смерті. Поліовірус поширюється від людини до людини, найчастіше через брудні руки, заражену їжу та воду.
  • Відповідно до національного календаря щеплень, дітей від поліомієліту треба вакцинувати 2,4, 6, 8, 17 місяців, а також 6 та 14 років. Щеплення безкоштовно можна зробити у державних поліклініках та амбулаторіях. За словами Кузіна, всі області забезпечені вакциною від поліовірусу в достатній кількості.
  • Станом на 1 жовтня в Україні рівень охоплення трьома дозами щеплень від поліомієліту дітей до року становить лише 59,7%, — повідомив головний санлікар Кузін. Найгірша ситуація з вакцинацією у Закарпатській, Івано-Франківській та Херсонській областях. Для того, щоб сформувався імунітет, цей показник має сягати 95%.
  • За словами головного інфекціоніста Закарпаття Михайла Поляка, область наразі пасе задніх за темпами вакцинації від поліомієліту.
  • У 2015 році на Закарпатті зафіксували два випадки поліомієліту. Тоді захворіли двоє дітей у віці 4 роки та 10 місяців. Головний інфекціоніст області Михайло Поляк зазначив, що після лікування через 60 днів симптоми у дітей зникли, вони одужали.
  • Після спалаху поліомієліту на Закарпатті у 2015 році вакцинували 226 720 дітей від 2 місяців до 10 років. "Це було зроблено у три етапи. Невакцинованих через постійні протипоказання — 779 дітей, відмовилися — 17 149", — розповів головний інфекціоніст Закарпаття Михайло Поляк.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

На початок