На Полтавщині у селі Кованьківка міст не ремонтували понад 40 років

На Полтавщині у селі Кованьківка міст не ремонтували понад 40 років

На Полтавщині у селі Кованьківка міст не ремонтували понад 40 років
Суспільне Полтава

У селі Кованьківка Новоселівської громади один із залізобетонних стовпів мосту, що з’єднує два села, відхилений. Через це споруда може бути нестійкою, розповіла Суспільному місцева жителька Валентина Бабацька.

Міст звели у 80-х роках минулого століття. Відтоді його жодного разу капітально не ремонтували. Про це Суспільному розповів начальник відділу експлуатації автомобільних доріг «Агентства місцевих доріг» на Полтавщині Владислав Чичкань. Нині, за його словами, на відновлення мосту потрібно щонайбільше 300 тисяч гривень.

Міст у селі Кованьківка
Міст через річку Свинківка. Суспільне Полтава

До села Кованьківка Новоселівської громади легковики та вантажівки заїжджають через міст, якому близько 40 років. Щодня ним їздить і місцевий житель Григорій Пловко.

"Мені, якби його завалили, легше було б. Не було б машин, я б спав спокійно. А так – фури пішли сюди. Тут розраховано воно на 10 тонн, на 15, дорога. А йдуть машини 50-тонні", - каже місцевий житель Григорій Пловко.

Опори мосту через Свинківку
Деякі частини мосту слід ремонтувати. Суспільне Полтава

"Коли їдеш, тебе трясе. Тут взагалі дорога погана. Рік я тут живу. Міст, мені здається, треба міняти", - говорить місцева жителька Марія Бойко.

Міст з’єднує села Кованьківка та Надержинщина. Це єдиний шлях, який сполучає села. Нині один із залізобетонних стовпів, на якій тримається споруда, відхилений.

На Полтавщині у селі Кованьківка міст не ремонтували понад 40 років
Цим мостом їздять фури, говорять місцеві жителі. Суспільне Полтава

"Я йшла пішки через міст і якраз проїжджала велика машина. Відчувається його (мосту – ред.) вібрація", - пригадує місцева жителька Валентина Бабацька.

"Обстежили дану штучну споруду. Було виявлено, що дана паля відхилена, але вона не є опорною частиною штучної споруди", - пояснює начальник відділу експлуатації автомобільних доріг «Агентства місцевих доріг» на Полтавщині Владислав Чичкань.

На Полтавщині у селі Кованьківка міст не ремонтували понад 40 років
Опори мосту біля села Кованьківка. Суспільне Полтава

Міст – на балансі Агентства місцевих доріг. Споруду жодного разу капітально не ремонтували. Замінювали тільки асфальтне покриття, каже Владислав Чичкань.

Незначні роботи потрібно провести – це 2 квадратних метри зробити покриття на проїжджій частині мосту. Потребує невеликих обсягів робіт захисний шар бетону на опорних конструкціях. Орієнтовно ці роботи можуть коштувати від 50 до 300 тисяч гривень – не більше. Дана споруда відповідає усім вимогам і жодних обмежень по її несущій завантаженості зараз немає", - говорить начальник відділу експлуатації автомобільних доріг «Агентства місцевих доріг» на Полтавщині Владислав Чичкань.

За словами Владислава Чичканя, гроші на ремонт мосту спрямують із бюджету «Агенства місцевих доріг». Почати роботи планують наступного року, точна дата поки невідома.

На початок