Звели будинок під виглядом реконструкції квартир: у Харкові прокуратура позивається до підприємців

Звели будинок під виглядом реконструкції квартир: у Харкові прокуратура позивається до підприємців

Звели будинок під виглядом реконструкції квартир: у Харкові прокуратура позивається до підприємців
novobudovy.com

Київська окружна прокуратура Харкова позивається до фізичної особи-підприємця та товариства з обмеженою відповідальністю про "скасування реєстрації повідомлень про початок виконання будівельних робіт і декларацій про готовність об’єкта до експлуатації" на вулиці Куликівській, 32.

Суд відкрив провадження у справі, повідомили 1 листопада у прокуратурі Харківської області.

За даними слідства, під виглядом реконструкції окремих квартир на Куликівській, 32 в центрі міста побудували 18-поверховий будинок. Як стверджують у прокуратурі, забудовник не має документа дозволу на будівництво багатоповерхівки на вулиці Куликовській, 32.

Харківська міська рада майже рік не могла зупинити будівництво багатоповерхівки, з'ясував член громадської організації "Харківський антикорупційний центр" та автор розслідування для Bihus.info Павло Новик. За його словами, рік тому інспектори міськради встановили, що будинок будують з порушеннями. Попри судові позови та арешт земельної ділянки компанія-забудовник не зупинила роботи.

Юрист "Харківського антикорупційного центру" Володимир Рисенко написав заяву до поліції про те, що представники Департаменту територіального контролю Харківської міськради вчиняють правопорушення, коли реєструють право власності на квартири у цьому будинку (ст. 364 Кримінального кодексу України — зловживання владою або службовим становищем).

"Посадові особи Департаменту не могли перевірити законність будівництва. Їх не пускали на будівельний майданчик. Одночасно, не перевіряючи стан будівництва, вони реєстрували право власності нібито на квартири. Ми подали заяву до поліції про вчинення кримінального правопорушення чиновниками. А коли поліція не внесла за 24 години дані в ЄРДР, то оскаржили бездіяльність поліції в суді. І змусили їх зареєструвати кримінальне провадження", — повідомив Володимир Рисенко.

Що відомо

  • Початок будівництва на Куликівській, 32 помітили у 2020 році, розповіла керівниця руху "Save Kharkiv" Олена Рофе-Бекетова. Разом із волонтерами вона відстежує стан архітектурних пам'яток міста. За її словами, за цією адресою могли бути перші поселення у межах сучасного Харкова, саме тому, за законом, перед будівництвом місце мали оглянути археологи.
На початок