14-річна хмельничанка планує щепитися від ковід-19

14-річна хмельничанка планує щепитися від ковід-19

14-річна хмельничанка планує щепитися від ковід-19
Фото: Суспільне

В Україні дозволили проводити вакцинацію дітей від Ковід-19 віком від 12 до 17 років. Про це йдеться на сайті Міністерства охорони здоров’я України. Щеплення робитимуть за бажанням батьків та якщо в цьому є необхідність. Суспільне поспілкувалося із 14-річною жителькою обласного центру Кариною Плахтій, аби дізнатися, чому дівчина хоче отримати щеплення від ковід-19 та коли наважиться вакцинуватись?

14-річна хмельничанка Каріна Плахтій вирішила вакцинуватися від ковід-19. Свою думку обґрунтовує наступним чином: "Кожна людина, незалежно від віку, повинна мати щеплення, так як воно забезпечує легкий перебіг хвороби".

Каріна додає: побічних реакцій після вакцинації не боїться. каже, перед вакцинацією обов’язково пройде медогляд, здасть загальний аналіз крові, аби переконатися, чи все в організмі зараз в нормі.

Позицію доньки щодо вакцинації від ковіду батько Каріни, Сергій Плахтій, вважає переконливою: "Вона прийшла до цього сама. Ми з дружиною вакцинувалися влітку. Тоді жодних черг не було. Без усіляких ускладнень. Донька нас підтримує, бере з нас приклад, ми підтримуємо її вибір".

Сергій Плахтій додає: перед вакцинацією радилися із лікарями та вивчали досвід щеплення дітей за кордоном. На сайті Міністерства охорони здоров’я України рекомендували щеплювати від COVID-19 дітей віком від 12 до 17 років за бажанням батьків та якщо в цьому є необхідність. Щеплюватимуть їх вакциною Pfizer. Це – єдиний препарат, який затверджений для вакцинації дітей в Європі та США, зазначається на сайті.

Лікарка-інфекціоністка Хмельницької міської дитячої поліклініки Валентина Ловшина розповіла, у яких випадках не слід робити вакцинацію дітям: "Якщо йде алергічна реакція на один із компонентів вакцини. Якщо дитина перехворіла міокардитом або перикардитом, то слід зачекати і не вакцинуватися. Якщо дитина перехворіла мультисимптомним синдромом, то слід відтермінувати вакцинацію".

Перед вакцинацією, додає Валентина Ловшина, дітям слід пройти ряд обстежень. Зокрема, загальний аналіз крові та сечі. Має бути обов’язково згода батьків, додає лікарка: "І тоді вже отримати направлення від свого сімейного або педіатра і йти в пункт щеплення. Але при цьому обов’язково мають бути батьки".

Медична директорка комунального підприємства «Хмельницька інфекційна лікарня» Нінель Марцонь розповідає: "За весь час пандемії пролікували 4300 хворих з підтвердженим діагнозом ковід, з них 168 – це діти, це приблизно 4%. Наразі їх хворіє більше. Але в лікарню попадають тільки ті діти, які заслуговують особливої уваги".

Додає: були випадки, коли ковід у дітей був в неважкій формі, проте з важкими супутніми захворюваннями. "Захворювання перебігає, переважно, у середньо-важкій формі. Були діти з клінікою бронхітів, з підтвердженими пневмоніями, два випадки були менінгітів, один випадок енцефалітичної реакції, декілька випадків мультисистемного синдрому", - каже лікарка.

За словами Нінель Марцонь, в реанімації зі 168 хворих дітей на ковід були лише троє в реанімації. Наразі у лікарні перебуває 9 дітей, хворих на ковід.

Як зазначила Каріна Плахтій, планує робити щеплення, коли будуть готові усі аналізи, а це – протягом цього або наступного тижня.

На початок