Дороги, мости та готовність до зими: про що говорив директор "ЕЛУ" в Миколаєві під час брифінгу

Дороги, мости та готовність до зими: про що говорив директор "ЕЛУ" в Миколаєві під час брифінгу

Дороги, мости та готовність до зими: про що говорив директор "ЕЛУ" в Миколаєві під час брифінгу
Фото: Суспільне Миколаїв

На балансі міського комунального підприємства "Експлуатаційне лінійне управління автодоріг" ("ЕЛУ автодоріг" ‒ ред.) перебуває 821 кілометр доріг у Миколаєві. З них 507 кілометрів, приблизно 60 відсотків, мають асфальтне покриття. Більшою мірою всі дороги у Миколаєві потребують капітального ремонту.

Про це під час брифінгу розповів директор "ЕЛУ автодоріг" Віталій Шевченко.

За словами Віталія Шевченка, у 2021 році на ямковий ремонт доріг у Миколаєві виділили 17 мільйонів гривень. Станом на 1 листопада підприємство відпрацювало 15 714 квадратних метрів латок.

"Ремонт має бути не ямковий, не плановий, а саме капітальний. У країнах Європейського Союзу дороги служать до 25-ти років. У нас, із сучасною якістю нашого асфальту, ‒ це від семи до десяти років. А більшості наших доріг до 50-ти років уже", ‒ розповів Віталій Шевченко.

Також КП обслуговує 1080 дощоприймачів. Станом на 2 листопада на підприємстві працюють над подовженням гілки дощоприймачів на вулиці Озерній. Довжина магістралі дощоприймачів на Озерній складає 150 метрів.

"Там будують нову гілку, з новими відводами та новими колодязями. Підрядник будує абсолютно нову магістраль, яка буде допомагати виводити воду з цієї вулиці. Ми вважаємо, що магістраль зможе на 80-85 відсотків, навіть за умови сильних потоків, розвантажити Озерну від води", ‒ розповів Віталій Шевченко.

Окрім того, у 2021 році підприємство розширило канал дощоприймачів на одній з найбільш низьких точок у Миколаєві ‒ вулиці Садовій.

"Там просто фізично не вистачає кількості дощоприймачів. Ми їх додавали та продовжуємо додавати. Після кожного дощу ми перевіряємо кожні 20 метрів дороги, тобто дивимося, де не вистачає дощоприймачів і плануємо, де будуть розташовані нові", ‒ сказав Віталій Шевченко.

Також на балансі КП перебувають дев’ять мостів. Проте, за словами Шевченка, його підприємство обслуговує лише штучну споруду, тобто відповідає за механізм підйому, опори та інші елементи конструкції. А дорожнє полотно мостів обслуговує Служба автомобільних доріг (САД).

За словами Віталія Шевченка, Південно-бузький міст вже давно потребує ремонту, але зробити це може лише держава, оскільки міст є частиною міжнародної траси М-14 Одеса-Мелітополь-Новоазовськ.

"Південнобузький міст є найбільш проблемним. Ті механізми, які були зроблені у 1948-му році, вони вже дійсно зношені. Міст не пристосований до сучасних великовантажних автомобілів вагою 40 і більше тонн. Міст потрібно розширювати, подовжувати та робити за новими вимогами Держстандарту України та міжнародних норм", ‒ розповів Віталій Шевченко.

Читайте також: "Готуємо машину до зими. Поради від президента автомобільного клубу "Миколаїв"

Ще одним проблемним мостом у Миколаєві, зі слів Шевченка, є понтонний міст поблизу Південнобузького.

"Там є два понтони, які вже навіть не підлягають ремонту. Товщина металу зношена на 85-90 відсотків. Звідти регулярно відкачують воду, регулярно латають. Департамент житлово-комунального господарства обіцяє у 2022 році включити ці два понтони до плану робіт та оновити їх", ‒ розповів чиновник.

Щодо зимового утримання доріг, то, зі слів Шевченка, на підприємстві вже заготовили 3 200 тонн солі та понад 4 000 тонн піщано-сольової суміші. На балансі є 11 одиниць техніки для обробки доріг та 12 одиниць снігоочисної техніки.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

На початок