"Я давно допомагаю брату". У Чернівцях брати-ФОПи перемогли на майже усіх тендерах по ремонту дворів

"Я давно допомагаю брату". У Чернівцях брати-ФОПи перемогли на майже усіх тендерах по ремонту дворів

"Я давно допомагаю брату". У Чернівцях брати-ФОПи перемогли на майже усіх тендерах по ремонту дворів
Фото: Суспільне Чернівці

У Чернівцях два брати-ФОПи отримають від міськради понад шість мільйонів гривень на ремонт міжбудинкових проїздів. Вони зареєстровані за однією адресою,Обидва підприємці зареєстровані за адресою вулиця Бульвар Героїв Крут 9. Це дані Мін'юсту. мають однакових працівників та обоє орендуютьПрозороОбоє підприємців розмістили на тендері договори оренди на техніку комунального підприємства "Міськшеп". комунальну техніку. Розповідаємо, як вони перемогли у тендерах та коли міськрада укладатиме нові угоди на ремонт.

На початку жовтня міськрада оголосила 13 тендерів. В одинадцяти з них перемогли брати Сергій та Дмитро Глиняні. Вони не змагались між собою — Дмитро подав свою пропозицію на три тендери, Сергій — на вісім.

"Я давно допомагаю брату". У Чернівцях брати ФОПи перемогли на майже усіх тендерах по ремонту дворів
Ремонт міжбудинкового проїзду на вулиці Південно-Кільцевій 9В. Суспільне Буковина

У коментарі Суспільному підприємець Дмитро Глиняний сказав, що те, що він не брав участь у тендерах з братом — збіг. Вони попередньо не вирішували, хто який міжбудинковий проїзд обере.

"Ми не домовлялись з братом, так сталось. Я підготував потрібні документи, інші учасники наробили помилки у них", — каже Глиняний.

Двоє підприємців зареєстрованіОбидва підприємці зареєстровані за адресою вулиця Бульвар Героїв Крут 9. Це дані Мін'юсту. за однією адресою, мають спільних машиністів та інших працівників. Про це йдеться у документах, які вони подали на Прозоро. За словами Дмитра Глиняного, він давно працює з братом та допомагає йому.

"Я давно допомагаю брату". У Чернівцях брати ФОПи перемогли на майже усіх тендерах по ремонту дворів
Диплом чоловіка, який працює в обох підприємців. Його документи ФОПи розмістили у системі Прозоро. Прозоро

Обидва ФОПи запропонували найвищу ціну за ремонт міжбудинкових проїздів. Втім їх обрали переможцями.

Декілька учасників подавали скаргу на вимоги міськради. Аналітики Transparency International UkrainАналітики проєкту Дозорро, які займаються перевіркою електронних аукціонів.e проаналізували тендери на ремонт для Суспільного.

"Від того, що обрано переможців з найдорожчими пропозиціями, а інших відхилено, складається враження, що тендери та вимоги були підготовлені таким чином, щоби перемогу отримали ФОПи", — йдеться у висновку.

За їхнім аналізом те, що міськрада вимагала досвід виконання подібних робіт від 2020 року є потенційною дискримінацією, адже в закупівлі не могли брати участь підприємці з досвідом 2018 чи 2019 року. Водночас міськрада на таку скаргу учасника відповіла, що вимога відповідає законодавству, а в підрядників не має бути проблем з "підтвердженням досвіду".

Пропозиції інших учасників відхилили через невідповідність документів. Про це у коментарі Суспільному сказав директор департаменту інфраструктури та благоустрою Григорій Прохоренко.

"Нас законодавство не зобов'язує обрати переможцем того, хто пропонує найменшу ціну. На всі ремонти були однакові умови, відтак вони подавали однакові документи. Десь допустив помилку — вона розповсюджується на всі, учасника відхиляють", — каже Прохоренко.

Міськрада оголосила ще один тендер на ремонт міжбудинкового проїзду вздовж будинку на вул. Комарова, 31-Д.

Що відомо

  • У Чернівцях ремонтують 12 міжбудинкових проїздів. На це з міського бюджету планують виділити 13 мільйонів гривень. Про це у коментарі Суспільному сказав директор департаменту урбаністики Григорій Прохоренко.
На початок