Теплопостачання в Миколаєві. Чи готові ОСББ до опалювального сезону

Теплопостачання в Миколаєві. Чи готові ОСББ до опалювального сезону

Теплопостачання в Миколаєві. Чи готові ОСББ до опалювального сезону
Фото: Суспільне Миколаїв

За останні два роки близько 20 ОСББЦе об'єднання власників житлових та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку для спільного управління житловим будинком удосконалили свої теплові мережі. Деякі з них поставили індивідуальні теплові пункти, що значно покращило надання послуг, інші – модернізували свої мережі теплопостачання.

Про це в програмі "Сьогодні. Головне" розказав голова Асоціації ОСББ м. Миколаєва Михайло Антоненко.

За словами Михайла Антоненка, більшість будинків ОСББ користується централізованим опаленням, тому їхня робота з підготовки до опалювального сезону полягає в підготовці мереж, проведенні поточного ремонту, утепленні будівлі.

"ОСББ до опалення готові першими. Підготовка опалювальних систем розпочалася ще влітку. Зараз залишається питання лише у взаєминах між постачальниками тепла та самими ОСББ", – розказав Михайло Антоненко.

За словами Михайла Антоненка, так звана енергетична криза в опаленні торкнеться лише ті ОСББ, які мають власні газові котельні на даху будинку.

"Таких ОСББ у місті кілька десятків. ОСББ зіткнулися з тим, що ціна на газ значно виросла. Об’єм газу поза пільговою ціною для населення недостатній для їхніх потреб. Тому ОСББ доведеться брати газ з іншого "кошика", а там вже ринкова ціна. Зараз ціна 40 грн за один куб. Якщо зима буде холодна, то це буде дуже дорого коштувати", – розказав Михайло Антоненко.

Зі слів Михайла Антоненка, для тих ОСББ, що працюють на централізованому опаленні, нічого не зміниться. В більшості з них договори підписані між споживачами і теплопостачальниками.

"ОСББ у цьому ланцюгу не бере участі, лише надає мережі для подачі тепла. Тому тариф не буде вищим за минулий рік, іншу різницю буде покривати держава", – розказав Михайло Антоненко.

Майже 30 ОСББ у місті мають колективні договори – для них ціна буде вища. Це ті ОСББ, які перейшли в цю форму від кооперативів. Вони раніше мали такі договори спільні, як юридична особа.

Читайте також: "У Миколаєві відтермінували початок опалювального сезону. Як надовго".

Миколаїв з усіх міст України посідає перше місце щодо впровадження енергозберігаючих технологій. Більшість ОСББ скористалися міською програмою компенсацій, тобто були закриті борги жителів. Програма "Теплий кредит", яка працювала кілька років у Миколаєві, це грошова компенсація мешканцям ОСББ з європейських банків.

"Були замінені вікна та двері, індивідуальні теплові пункти та замінені мережі по будинку. Лише одне ОСББ у місті робило утеплення фасаду", – розказав Михайло Антоненко.

Зараз запустили нову програму "Енергодім". Тут дещо складніші умови. Від Миколаєва уже 20 ОСББ подали пакети документів для участі в цій програмі. Вже є переможці, бо там рейтингова система допуску до цих грошей.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

На початок