Опечатані кабінети Закарпатської облради відкрили. Що розповіли Петров та Чубірко

Опечатані кабінети Закарпатської облради відкрили. Що розповіли Петров та Чубірко

Опечатані кабінети Закарпатської облради відкрили. Що розповіли Петров та Чубірко
Суспільне Закарпаття

Три кабінети Закарпатської обласної ради, які були опечатані, відкрили 1 листопада. Там працюють у звичному режимі. Про це Суспільному повідомила речниця Нацполіції Закарпаття Ганна Дан. За її словами, опечатали кабінети 30 жовтня. Це відбулося за заявою одного зі співробітників апарату, який звернувся ввечері 29 жовтня до поліції.

Олексій Петров, за відставку якого на сесії облради 28 жовтня проголосували шляхом "таємного голосування" 35 депутатів із 36 зареєстрованих, повідомив, що слідчі завершили роботу в 511, 513 та 524 кабінетах, які були опечатані.

"У п’ятницю (29 жовтня — ред.) на офіційному сайті обласної ради через віддалений доступ була закинута фейкова інформація про нібито проведену сесію і прийняте рішення. Було звернення до ГУНП з приводу виявлення тих обставин, також надання правової оцінки й визначення осіб, які понесуть за це карну відповідальність. Приїжджала слідчо-оперативна група, підтвердила той факт, що зовні, тобто не через прямий доступ до ПК був відкритий наш сайт і туди занесена фейкова інформація", — розповів Олексій Петров.

Опечатані кабінети Закарпатської облради відкрили
Суспільне Закарпаття

Працівниця Віта Савчур одного з опечатаних кабінетів розповіла: працює у звичайному режимі.

У кабінет, де працює Віта Савчур, представники 5 фракцій облради: "ОПЗЖ", "Рідне Закарпаття", "Команда Андрія Балоги", "Європейська Солідарність", "Батьківщина" принесли для реєстрації документи. Подавав їх Володимир Чубірко від "Рідного Закарпаття". Його 28 жовтня на сесії депутати обрали головуючим.

"Попередньо після сесії зразу ми здали поіменне голосування, яке мало бути оприлюднене. Наступного дня ми здали всі рішення, які були проголосовані, рішення комісії по регламенту та додатки до цих рішень. Ми здали юристу, який відповідно дав розпорядження оприлюднити на сайт. Воно все з’явилося на сайті і якимось дивним чином через день – ввечері зникло. Користуючись тим, що сьогодні перший робочий день після вихідних, ми заново здали все поіменне голосування, всі рішення, які ми прийняли, здали всі додатки до них. Окремо ми віддали це заступнику. Це єдиний керівник, який має нині повноваження в обласній раді", — розповів Володимир Чубірко.

Опечатані кабінети Закарпатської облради відкрили
Суспільне Закарпаття

Олексій Петров, який в той час був на робочому місці, прокоментував: "Голова Закарпатської обласної ради – це я, Петров Олексій Геннадійович. І продовжую ним бути до того моменту, поки не пройде офіційна процедура відкликання з посади більшістю депутатів у сесійній залі як то передбачено положеннями регламенту. 28 жовтня була спроба порушення відповідної процедури регламенту, щоб провести сесію. Сесія не може називатися такою – це зібрання депутатів, які вибрали тимчасового головуючого, затвердили порядок денний, прийняли рішення щодо відсторонення від посади діючого голови. Про що я і готую позов до суду".

Речниця прокуратури області Катерина Хижняк підтвердила: Олексій Петров звертався до правоохоронців через свою відставку. Дані внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за самоправство. Чи законно відсторонили його від обов’язків, мають з’ясувати правоохоронці.

Опечатані кабінети Закарпатської облради відкрили
Суспільне Закарпаття

Наступне засідання сесії облради, за рішенням Олексія Петрова, має відбутися 25 листопада. Депутати ж, із обраним головуючим на сесії 28 жовтня Володимиром Чубірком, вирішили провести засідання 4 листопада.

Що відомо

  • Поліція опечатала кабінети Закарпатської обласної ради 30 жовтня. Це відбулося за заявою одного зі співробітників апарату, який звернувся ввечері 29 жовтня до поліції. Він повідомив, що невідомі здійснили незаконне втручання у діяльність їхніх комп'ютерних мереж, що призвело до витоку інформації на їхньому вебсайті.
  • Співробітник апарату Закарпатської обласної ради звернувся із заявою до поліції щодо незаконного втручання у діяльність комп'ютерних мереж. Сталося це близько 22-ої години 29 жовтня у будівлі Закарпатської ОДА в Ужгороді.
  • 28 жовтня голову Закарпатської облради Олексія Петрова від "Слуг Народу" відправили у відставку. За це рішення на сесії ради проголосували 35 депутатів з 36 зареєстрованих.
  • Сесія обласної ради розпочалася з півгодинним запізненням. Голова Олексій Петров засідання сесії переніс, у залі його не було. У залі зареєструвалися 36 депутатів. Маючи кворум, вони вирішили розпочати засідання. Система для голосування не працювала, тож більшістю голосів піднятими руками обрали тимчасово головуючим облради Володимира Чубірка від "Рідного Закарпаття".
  • Політолог Михайло Шелемба вважає, що в Закарпатській обласній раді найближчим часом утворять нову коаліцію.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

На початок