«Надіюся на щось краще»: у Карлівській ТГ на Полтавщині підраховують результати виборів

«Надіюся на щось краще»: у Карлівській ТГ на Полтавщині підраховують результати виборів

«Надіюся на щось краще»: у Карлівській ТГ на Полтавщині підраховують результати виборів
Суспільне Полтава

У Карлівській громаді підраховують результати місцевих виборів до міської ради. 31 жовтня активність виборців склала 44,27%, розповів Суспільному голова Карлівської територіальної виборчої комісії Маркіян Нога. Ці вибори – позачергові, бо попередній склад депутатів розпустили за рішенням Верховної Ради.

Місто Карлівка – центр утвореної торік громади. За час її існування двічі влаштовували місцеві вибори. 31 жовтня вони були позачерговими. За депутатів до міської ради голосували на 12 дільницях у громаді.

"Ходила на вибори, бо все ж таки надіюся на щось краще. Великих суттєвих змін не було. Дуже ціни на газ важливі, важливо те, як ставляться до старшого покоління. Оце дуже важливо для нас у нашому віці", – говорить жителька Карлівської громади Тамара Бобрицька.

31 жовтня у Карлівській громаді відбулися позачергові вибори
Карлівська територіальна виборча комісія. Суспільне Полтава

"Не був (на виборах – ред.). А для чого, якщо нічого не змінюється? Скільки президентів не було і всі обіцяють, скільки партій було", – каже житель Карлівської громади Микола Панасенко.

За списками у громаді майже 17 970 виборців. Із них проголосувати прийшло менше половини – активність склала 44,27%, каже голова Карлівської ТВК Маркіян Нога.

26 депутатів до міської ради обирали серед майже чотирьох сотень кандидатів від 16 політичних сил.

"У районі 1-ї години ночі перші комісії приїхали до нас здавати виборчу документацію. Станом на 10-ту ранку в нас прийнято дев’ять комісій, а три комісії відправлені на повторний підрахунок. Ми оголосили технічну перерву. 2 листопада о 10-й ранку буде продовжено наше безперервне засідання. Спрогнозувати, коли будуть результати, складно", – повідомляє голова Карлівської територіальної виборчої комісії Маркіян Нога.

У Карлівській громаді підраховують результати виборів
Карлівка. Суспільне Полтава

За словами голови ТВК Маркіяна Ноги, вибори у Карлівській громаді влаштували за пропорційною системою із відкритими списками. Це передбачає публікацію переліку представників від кожної політсили і голосування за конкретного кандидата. Хто отримає більше голосів, підіймається вище у рейтингу партії. І, якщо вона пройде до ради, має більше шансів стати депутатом.

Ці позачергові вибори влаштували тому, що попередній склад депутатів Верховна Рада вирішила розпустити і призначити позачергові вибори. Щодо цього до нардепів 7 липня звернувся тодішній міський голова Петро Світлик, якого згодом звільнили за рішенням депутатів.

"Не відбувалася сесія практично пів року. Вони (депутати – ред.) почали свої зібрання проводити і називати це сесією, але вони (зібрання – ред.) були абсолютно незаконні. Тому що закон передбачає: міський голова на вимогу депутатів повинен скликати у двотижневий термін сесію. Я й скликав. Вісім разів я скликав сесію, вони вісім разів майже приходили. Одні приходили, інші не приходили, але жодного разу вони не реєструвалися, таким чином зривали і блокували роботу сесій", – розповідає колишній голова Карлівської громади Петро Світлик.

У Карлівській громаді на Полтавщині підраховують результати виборів
Приміщення Карлівської ТВК. Суспільне Полтава

"Він (міський голова – ред.) ввів в оману Верховну Раду, сказав, що сесія не працювала, коли і комісії, і сесії проводилися. Депутатський корпус працював, а міський голова не вносив питання, які більшість пропонувала. І тим самим сесії не відбувалися. Із вересня уже проведено чотири засідання, ухвалюються важливі рішення. Я вважаю, що ці вибори не доречні, вони не законні. Є рішення Верховного Суду, де все чітко розписано", – каже секретар Карлівської міськради Олег Стовбун.

Це рішення Верховний Суд ухвалив за позовом одного з депутатів міськради – Михайла Кобченка. У документі йдеться про визнання протиправною і скасування постанови про позачергові вибори.

"Ми (депутати – ред.) працювали, ми праві і ми працюємо й надалі. Якщо міський голова розказував, що не скликалися четверта сесія, то сьогодні скликана вже восьма сесія. Незаконно призначивши позачергові вибори, Верховна Рада порушила безпосередньо моє право як депутата бути обраним. Тому це основна з таких підстав, чому вирішили звернутися до суду. Залишається право у Верховної Ради на апеляцію", – говорить депутат Карлівської міськради Михайло Кобченко.

31 жовтня у Карлівській громаді відбулися вибори
Вибори у Карлівській громаді. Суспільне Полтава (31.10.2021)

"Повний текст рішення був складений 21 жовтня. І набирає (чинності – ред.) протягом 30 днів за умови, що не буде подана апеляція до Великої Палати Верховного Суду. Може виникнути яка ситуація? Буде сформований новий склад Карлівської міської ради. І, фактично, навіть з урахуванням того, яке рішення буде винесено Великою Палатою, вже нічого не можна буде зробити у контексті відновлення повноважень Карлівської міської ради попередньої каденції. Тобто законодавчих підстав, які врегульовані виборчим кодексом щодо цього, немає", – розповідає юрист Олексій Любченко.

Член Центральної виборчої комісії Володимир Перепелюк пояснив: підстави скасовувати позачергові вибори не було.

"Центральна виборча комісія розподілила кошти субвенції з державного бюджету місцевому бюджету на підготовку і проведення позачергових виборів депутатів Карлівської міської ради у сумі 779,1 тисячі гривень. У Комісії відсутні правова можливість та обов’язок скасувати чи зупинити виборчий процес. Міська рада продовжує діяти до обрання нового складу відповідної ради", – повідомив Володимир Перепелюк.

У Карлівській громаді відбулися позачергові вибори
Вибори у Карлівській громаді. Суспільне Полтава (31.10.2021)

"Законом передбачено, якщо не помиляюся, 12 днів для встановлення підсумків (виборів – ред.). Будемо намагатися зробити це у найкоротші терміни. Набудуть повноважень депутати після того, як будуть оприлюднені результати, і вони (депутати – ред.) подадуть ще документи. Має бути оголошена перша сесія", – повідомляє голова Карлівської територіальної виборчої комісії Маркіян Нога.

За словами секретаря міськради Олега Стовбуна, Карлівську громаду утворили торік. Із містом Карлівка об'єднали чотири старостати. Загалом у них понад 26 тисяч жителів. Перші місцеві вибори у громаді були 25 жовтня 2020 року.

На початок