Стаховський повернувся на корт уперше за майже два місяці й здобув складну перемогу в Бергамо Sportida

Тенісист не брав участі в турнірах з вересневого челенджера в Києві, після якого перехворів.

Екперша ракетка України Сергій Стаховський повернувся на корт після майже двомісячної перерви та розпочав виступи на челенджері в італійському Бергамо.

До цього востаннє Стаховський брав участь у турнірі в Києві, що також став частиною челенджер-туру ATP і проходив на початку вересня. Українець тоді вилетів у другому колі, проте дійшов до фіналу в парі з Денисом Молчановим.

Як розповів Стаховський, після цього він захворів і був вимушений пропустити турніри у французьких Ренні й Орлеані та швейцарському Білі.

У Бергамо його першим суперником став господар корту й володар вайлдкард, 20-річний італієць Маттео Арнальді, який наразі посідає 363-тє місце у світовому рейтингу. Тенісисти вперше зустрічалися один з одним, і дебютний очний матч лишився за Стаховським із рахунком 6:3, 6:7 (4:7), 7:6 (7:5).

Для перемоги в першому сеті українцю було достатньо зробити два брейки наприкінці партії. Другий сет вийшов конкурентнішим. Сергій зробив брейк у четвертому геймі й невдовзі вийшов подавати на матч за рахунку 5:3, проте Арнальді вдалося здійснити зворотний брейк, а потім і зрівняти рахунок до 5:5. Стаховський втримав наступну подачу й довів сет до тайбрейка, але був битий суперником із рахунком 4:7.

Переможця матчу довелося вирішувати в третій партії. У ній Сергію знову вдалося повести з брейком, але й цього разу свою перевагу він не втримав та знову не зміг подати на матч за 5:4. Італієць, за сценарієм попередньої партії, зрівняв до 5:5. Українець відіграв матчбол і вчергове перевів гру на тайбрейк. Цього разу гору взяв український тенісист, який виграв тайбрейк із рахунком 7:5 і оформив перемогу в матчі.

За матч Стаховський виконав п'ять ейсів та припустився шести подвійних помилок. Також тенісист мав проблеми з першою подачею: лише 53% реалізації.

За останні п'ять челенджерів, у яких брав участь Стаховський (тобто з червня), це п'ятий вихід до другого кола.

• ATP (челенджер). Бергамо. Перший раунд

Сергій Стаховський (Україна) – Маттео Арнальді (Італія, WC) 2:1 (6:3, 6:7 (4:7), 7:6 (7:5))

• В оновленому рейтингу ATP Стаховський посідає 227-ме місце. Його рекордом є 31-ша позиція, на яку він уперше піднявся в 2010 році.
  • У турнірі в Бергамо також бере участь перша ракетка України Ілля Марченко, який у стартовому раунді зіграє з італійцем Лукою Нарді (№437 ATP).

• У наступному колі Стаховський зіграє з переможцем матчу між сербом Ніколою Мілоєвичем (№138 ATP) і угорцем Фабіаном Марожаном (№415 ATP).
Зимовий спортБоксКомандні види спортуБаскетболДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаТенісЧС-2022 з футболуЛіга чемпіонів