Від йоги – до веганства. Кропивничанка – про відмову від продуктів тваринного походження

Від йоги – до веганства. Кропивничанка – про відмову від продуктів тваринного походження

Доповнено
Від йоги – до веганства. Кропивничанка – про відмову від продуктів тваринного походження
Facebook / Viktoria Marus

Кропивничанка Вікторія Марус відмовилася від усіх продуктів тваринного походження, ставши веганкою. До цього протягом десяти років не їла м’яса, сповідуючи філософію вегетаріанства. До Міжнародного дня вегана, який відзначають 1 листопада, вона розповіла Суспільному, як відмова від продуктів тваринного походження вплинула на її здоров’я.

Чому веганство

За словами Вікторії Марус до веганства ”йшла” десять років: ”На моє світосприйняття істотно вплинули заняття з йоги. В якийсь момент мені стало неприємно дивитись на м’ясо. Тварини ж страждають, коли їх вбивають. Не хочеться так харчуватися”.

”Вегетаріанський експеримент” тривав місяць – розповіла кропивничанка: ”Я відразу відчула різницю в самопочутті, настрої: позбавилась від дратівливості, тривожності, з’явилася легкість. Не захотіла від цього відмовлятись”.

Веганкою, зі слів жінки стала 2020 року: ”Вивчила велику кількість інформації про шкоду молочної продукції, зокрема казеїнуголовний білковий компонент молока. і лактозивуглевод, що міститься в молоці та молочних продуктах.. Про свій вибір не жалкую”.

Рідні підтримують

Чоловік і старший син Вікторії – вегетаріанці. Чоловік, за її словами, підтримав відмову від м’яса одразу, для сина – це теж усвідомлений вибір: ”Син займається бодібілдингом. М’язи нарощує завдяки білкам, які отримує з бобового сиру тофу, бобових продуктів та спеціального вегетаріанського харчування з пшеничним білком”.

Вікторія сказала, що вегетаріанцем або веганом краще ставати поступово: ”Спочатку відмовитися від м’яса, потім від риби, потім від яєць і так далі. І постійно моніторити самопочуття і медичні показники”.

Лікарям про харчування не говорить

Кропивничанка розповіла, що про вегетаріанство і веганство лікарям не казала: ”Думаю, вони відмовлятимуть мене від цього. Але під час вагітностей я відчула різницю між підходами до харчування. Під час першої вагітності я їла м’ясо, перебіг її був важким – був знижений гемоглобін, лікарі призначали препарати для підвищення рівня заліза в крові. На момент другої вагітності, вже роки чотири була вегетаріанкою. Всі показники були в нормі, перебіг вагітності – легкий”.

Меню на день

Вікторія розповіла, що на сніданок їсть пророщену сочевицю, гречку тощо: ”До обіду після цього їсти не хочу”.

На обід з’їдає відварені або пропарені овочі та сир тофу: ”Взагалі, дуже багато тофу вживаю”.

Вечеря кропивничанки, зазвичай, складається з салату, тофу та вегетаріанських сосисок від виробників відповідного харчування: ”Я регулярно перевіряю показники крові, проходжу медогляди. Все в нормі”.

Думка дієтологині

Дієтологиня Наталія Шульженко розповіла Суспільному, що веганство, як режим харчування, непросте для організму людини, перш за все, через відсутність у раціоні тваринного білка: ”Амінокислотний склад тваринного білка є повноцінним. Рослинний білок не є ідентичним тваринному. Тому я рекомендую підходити до цього питання усвідомлено, читати про поживні речовини, вивчати це питання, щоб навчитися компенсувати цей недолік”.

Серед протипоказань щодо веганства дієтологиня назвала вагітність, грудне вигодовування. Веганство, з її слів протипоказане дітям і підліткам, що ростуть, людям з дефіцитом поживних речовин: ”Підкреслю, що веганство – усвідомлений вибір дорослої людини, у жодному разі не данина моді. Що добре і комфортно одній людині, може бути згубним для іншої”.

Прибирати зі свого раціону продукти тваринного походження дієтологиня радить поступово, аналізуючи свій стан: ”В ідеалі, слід регулярно здавати аналізи. Важливо також компенсувати відсутність тваринного білка рослинним, додавати харчові добавки – у відповідності до результатів аналізів”.

Що відомо

Міжнародний день вегана відзначають з 1994 року, коли веганська спільнота відзначала своє 50-річчя. Вегани – це суворі вегетаріанці, які не тільки виключають зі свого раціону м'ясо та рибу, а й будь-які інші продукти тваринного походження – яйця, молоко, мед тощо. Вегани не носять одяг зі шкіри, хутра, вовни та шовку і не користуються продуктами, що тестувалися на тваринах. Причини відмови можуть бути різними, але основна – небажання бути причетним до вбивства тварин і жорстокого поводження з ними.

Читайте також

На початок