Запоріжці під час спилювання дерев знайшли червонокнижних кажанів. Як діяти — розповідають біологи

Запоріжці під час спилювання дерев знайшли червонокнижних кажанів. Як діяти — розповідають біологи

Запоріжці під час спилювання дерев знайшли червонокнижних кажанів. Як діяти — розповідають біологи
Український центр реабілітації рукокрилих

30 жовтня мешканці Космічного мікрорайону Запоріжжя, спилюючи старе дерево на подвір'ї, знайшли в дуплі тополі 15 кажанів.

Про це повідомляють біологи Українського центру реабілітації рукокрилих

Під час спилювання дерева знайшли кажанів
Парамонова, 12. Український центр реабілітації рукокрилих

У дворі будинку №12 по вулиці Парамонова спилювали старе дерево. Виявилося, що там у колишньому дятловому дуплі на зимовий сон сховалися кажани роду вечірниця дозірна (інша назва — вечірниця руда). Одного із них зачепила бензопила, інші залишилися неушкодженими.

У Запоріжжі сплячі кажани ледь не потрапили під бензопилу
Старе дупло дятла, де спали кажани. Український центр реабілітації рукокрилих

Люди зібрали їх у коробку з тирсою та повідомили про знахідку волонтерів. Поки ті добиралися до місця, двоє кажанів втекли, а п'ятеро задихнулись у коробці. Сімох дозірниць, які залишилися, волонтери підсадили в інше дупло на вербі.

"Зараз тепло, тому кажанів з нормальною вагою можна випускати, вони знайдуть собі місце для зимівлі", — пояснила волонтерка Марина Фесенко, яка приїхала на виклик місцевих мешканців.

Читайте також: Більше шістсот червонокнижних кажанів врятували від загибелі у Запоріжжі

Ці кажани занесені до Червоної книги України. Вони мають вагому роль в природних екосистемах, адже рятують сади та лани від надмірної кількості комах. На цьому наголосила у коментарі Суспільному керівниця Українського центру реабілітації рукокрилих Олена Прилуцька.

"Руді вечірниці формують зазвичай великі колонії до 1000 особин. Їдять навіть травневих хрущів. Одна вечірниця за літо з‘їдає 10 кг комах. Зимові колонії до 1000, літні зазвичай менші до 100. Самки живуть разом в дуплах та народжують малят на початку літа. Лише одного-двох малюків на рік", — зазначила вона.

Кажан
Кажан. Український центр реабілітації рукокрилих

Якщо знайшли кажана на землі, волонтери радять наступний алгоритм дій задля порятунку рукокрилих:

1. Вдягніть рукавички та посадіть тваринку до коробки (але не герметичної), потім заберіть її до приміщення.

2. Коробку з кажаном ретельно закрийте, заклеївши скотчем, та розташуйте у прохолодному місці, якомога далі від батарей й домашніх тварин (собак чи котів).

3. Повідомте про свою знахідку спеціалістам.

Якщо кажан залетів у квартиру чи офіс, в холодну пору року не варто випускати його на вулицю. Холодна температура загрожує життю ссавця. Тому, варто дотримуватися вищезазначеного алгоритму дій.

Знайдених у льосі кажанів не варто чіпати. Навесні вони самостійно вилетять. Варто лише впевнитися, що для доступу на волю немає перешкод.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

На початок