Книгу-альбом «Прозора межа мови» презентували у Запоріжжі

Книгу-альбом «Прозора межа мови» презентували у Запоріжжі

Книгу-альбом «Прозора межа мови» презентували у Запоріжжі

«Прозора межа мови» - книгу-альбом під такою назвою презентували у Запоріжжі. Створена у співавторстві фотохудожника Сергія Лаврова та поета Олександра Медка, який не дожив до презентації всього десять днів.

Ідея створити книгу світлин у поєднанні з поезією виникла спільно у поета Олександра Медка, фотохудожника Сергія Лаврова та видавця Олександра Лазутіна минулого року.

Сергій Лавров, фотохудожник

Сергій Лавров, фотохудожник

«В процесі того, що у мене накопичився певний матеріал з художніми особливостями, Олександр Медко запропонував подумати про те, як би зробити незвичайну річ - створити книгу, якої ще в принципі не було. Поєднання роздумів і візуального виду, який навзаєм співіснує зі словом і думкою. Хто тут перший почав - не має значення, ми одразу зійшлися», - розповів фотохудожник Сергій Лавров.

Для публікації відібрали 68 фоторобіт і, відповідно, стільки ж текстів - у стилі японських хайку. Під час створення книги її автори зрозуміли - результат виходить непередбачуваний і унікальний, каже співавтор ідеї та видавець Олександр Лазутін.

Олександр Лазутін, директор видавництва «Дике поле»

Олександр Лазутін, директор видавництва «Дике поле»

«Мені якось не попадалися книжки, які б використовували такий формат, коли два поета, два філософа, поет слова і поет фотографії, зустрічаються в одній книзі, і їхня зустріч не є штучною. Це не просто вірші, які ілюструють книгу, а бо навпаки - фотографії, які ілюструють вірші, це глибоке ліричне і філософське поєднання в рамках однієї книги двох авторів, які працюють на одній хвилі, коли вони за словом, за змістом, за тишею вбачають щось інше, щось глибоке, що іде прямо в душу і із душі», - зазначив директор видавництва «Дике поле» Олександр Лазутін.

Сергій Лавров залучив до роботи над книгою і свого сина, також фотохудожника Ігоря, 4 роботи якого, у підсумку, потрапили до видання. Каже - до відбору світлин підходили з особливою ретельністю.

«Я відійшов від традиційної форми подачі пейзажних матеріалів. Почав шукати щось своє - ну от як в людини існує тіло, а друга іпостась - думки, емоції, почуття. Також і в природі - є одяг, які примірює на себе Хортиця, зима, весна, літо, і все це виглядає ефектно, по-різному, але все це бачать звичайні люди, не тільки художники. А є тонкощі, як у людському спілкуванні, так і в природі, які виникають на якість миті, а потім щезають, не залишаючи слідів. Ось помічати ці тонкі речі - стало для мене особливо цікаво, як фотографу, і як людині, яка роздумує про буття», - розповів фотохудожник Сергій Лавров.

Співавтор книги, поет і голова запорізького осередку Національної спілки письменників України Олександр Медко не дожив до цієї презентації рівно 10 днів. Внаслідок тяжкої хвороби він пішов із життя 23 лютого. Проте, учасники заходу відзначили, що відчувають його підтримку.

«Олександр Медко, як один із провідних поетів-філософів сучасної України, завжди шукав те, що лежить за межею буття, те що глибинно відтворює людську душу, те що зупиняє мову і переходить у над зміст. Це погляд поета з іншого світу, де розкривається те, що звичайній людині - не поету - не розкрити. І от поєднання того, що знаходиться за буттям двох авторів на одній сторінці, на одному розвороті книги, як на мене, створює інші смисли, це сперечання двох високих думок, і це дуже цікаво»,- наголосив директор видавництва «Дике поле» Олександр Лазутін.

«Прозора межа мови» має вже два наклади, і, відповідно, дві різні обкладинки, оскільки перший тираж, виданий за підтримки Запорізької обласної ради, розійшовся по бібліотеках і школах, а другий призначений для вільної реалізації.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди