Уряд виділив 395 млн грн на закупівлю автономних кисневих станцій

Уряд виділив 395 млн грн на закупівлю автономних кисневих станцій

Уряд виділив 395 млн грн на закупівлю автономних кисневих станцій
Фото Суспільне

Уряд виділив на закупівлю кисневих станцій 395 млн гривень субвенції, які самі виробляють рідкий кисень.

Про це на брифінгу 1 листопада повідомив перший заступник міністра охорони здоров'я Олександр Комаріда, передає кореспондент Суспільного.

"Немає логістичних питань, лікарня сама собі виробляє кисень. Ця субвенція скерована на кожну область", – сказав Комаріда. За його словами, заводи, які зупинялися на регламентні роботи, вже зараз запущені, виробляють рідкий кисень, постачають його в лікарні.

"На добу в Україні виробляється більше 400 тонн рідкого кисню, який іде на потреби охорони здоров’я. Споживання також до 400 тонн. Ми зараз перебуваємо у помірному жовтому варіанті, зараз виходимо на пік, найближчий тиждень-два буде спостерігатися така ситуація, після будь-якого піку, звичайно, буде спад", – сказав Комаріда.

За його словами, також із Польщі надходить приблизно 100 тонн кисню на тиждень.

"В Україні дефіциту кисню не було. Під час пікових навантажень на систему були перебої з логістикою. Кисень – це не просто перелити з однієї ємності в іншу. Коли він виробляється, потрібен певний час, щоб завантажити 20-титонну машину. Якщо виробляється 500 кг кисню на годину заводом, то для того, щоб завантажити 20-титонну машину, потрібно приблизно 40 год. І коли вночі багато людей поступають в лікарні, ця лікарня потребує більше кисню, ми екстрено намагаємось її забезпечити, тому виникають логістичні перебої. В Україні наразі виробляється більше кисню, ніж споживається”, – пояснив Комаріда.

Читайте також: "Ми використали абсолютно весь ресурс", — медики про ситуацію у ковідних лікарнях

Що відомо

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок