Уряд виділив на закупівлю кисневих станцій 395 млн гривень субвенції, які самі виробляють рідкий кисень.
Про це на брифінгу 1 листопада повідомив перший заступник міністра охорони здоров'я Олександр Комаріда, передає кореспондент Суспільного.
"Немає логістичних питань, лікарня сама собі виробляє кисень. Ця субвенція скерована на кожну область", – сказав Комаріда. За його словами, заводи, які зупинялися на регламентні роботи, вже зараз запущені, виробляють рідкий кисень, постачають його в лікарні.
"На добу в Україні виробляється більше 400 тонн рідкого кисню, який іде на потреби охорони здоров’я. Споживання також до 400 тонн. Ми зараз перебуваємо у помірному жовтому варіанті, зараз виходимо на пік, найближчий тиждень-два буде спостерігатися така ситуація, після будь-якого піку, звичайно, буде спад", – сказав Комаріда.
За його словами, також із Польщі надходить приблизно 100 тонн кисню на тиждень.
"В Україні дефіциту кисню не було. Під час пікових навантажень на систему були перебої з логістикою. Кисень – це не просто перелити з однієї ємності в іншу. Коли він виробляється, потрібен певний час, щоб завантажити 20-титонну машину. Якщо виробляється 500 кг кисню на годину заводом, то для того, щоб завантажити 20-титонну машину, потрібно приблизно 40 год. І коли вночі багато людей поступають в лікарні, ця лікарня потребує більше кисню, ми екстрено намагаємось її забезпечити, тому виникають логістичні перебої. В Україні наразі виробляється більше кисню, ніж споживається”, – пояснив Комаріда.
Читайте також: "Ми використали абсолютно весь ресурс", — медики про ситуацію у ковідних лікарнях
Що відомо
- У жовтні стало відомо, що в Одесі не вистачає кисню для хворих на COVID-19 та коштів на виплати медикам.
- У Черкасах виникла проблема з постачанням кисню в лікарні.
- Завод, який постачає кисень для лікарень Харківщини, тимчасово не працюватиме.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!