В "Опорі" заявили про фальсифікацію протоколу підрахунку голосів на користь Терехова

В "Опорі" заявили про фальсифікацію протоколу підрахунку голосів на користь Терехова

Доповнено
В "Опорі" заявили про фальсифікацію протоколу підрахунку голосів на користь Терехова
Суспільне Харків/Опора

Спостерігачі "Опори" зафіксували можливий факт фальсифікації протоколу в Основ'янському районі.

На засіданні дільничної виборчої комісії №631675 (пр. Лиманський) спостерігач "Опори" отримав протокол, у якому Терехов набрав 246 голосів.

"А під час засідання Основ’янської районної у місті Харкові ТВК представник дільничної комісії оголосив інші цифри, де вже було +70 голосів на користь кандидата Ігоря Терехова", — сказано у повідомленні.

Водночас в інших кандидатів, зокрема, Констянтина Немічева, Аліни Мустафаєвої, Дмитра Мариніна голосів на оголошенні стало менше.

"Опора" опублікувала фото та відео протоколів та оголошення результатів в районній ТВК.

Що каже голова ТВК

Суспільне намагається отримати коментар голови Основ'янської ТВК Євгена Ємця. Телефоном він заперечив фальсифікацію та припустив, що це може пов'язано із перерахунком голосів на одній з дільниць. Він також додав, що перш ніж коментувати, має ознайомитися з тим, що опублікувала "Опора".

Немічев вимагає перерахунку

Кандидат у мери Костянтин Немічев вимагає повного перерахунку голосів. За його словами, його штаб фіксує "викрадення голосів" у різних районах Харкова, зокрема Новобаварському.

"Понад дві тисячі голосів пропало. Дуже дивні підрахунки: по протоколах у нас одні цифри, а сьогодні ми бачимо інші. І вони не сходяться з протоколами", — сказав Немічев.

Немічев сказав, що "вимагатиме чесних виборів": "Ми будемо звертатися спочатку до районних комісій, потім до міської комісії, а потім супроводжуватимемо заявами в поліцію, будемо дивитися, як будуть реагувати".

Що кажуть у штабі Терехова

Доповнено 19:15. Довірена особа Ігоря Терехова Олексій Менів у коментарі Суспільному сказав, що немає офіційної позиції щодо повідомлення "Опори".

"Ніхто не бачив того протоколу, якась фотографія "гуляє" в інтернеті: принесіть оригінал на комісію, попросіть перерахувати, за день цього ніхто не зробив. Всі говорять про фальсифікацію, але ніхто не несе другий екземпляр протоколу. "Опора" зафіксувала, то нехай іде в ТВК й подає скаргу. Ми цих протоколів не бачили, тому офіційної позиції не маємо", — сказав Менів.

Що відомо

  • У день виборів мера Харкова 31 жовтня спостерігачі "Опори" зафіксували 311 порушень виборчого законодавства, серед яких — контрольоване голосування та перешкоджання діяльності офіційних спостерігачів.
На початок