Учасники засідання Секретаріату НСЖУ проголосували за відставку міністра Володимира Бородянського

Учасники засідання Секретаріату НСЖУ проголосували за відставку міністра Володимира Бородянського

Учасники засідання Секретаріату НСЖУ проголосували за відставку міністра Володимира Бородянського НСЖУ

Дискусія щодо проєкту Закону про медіа за участю голови Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександра Ткаченка та заступниці голови Комітету Євгенії Кравчук відбулася на розширеному засіданні Секретаріату НСЖУ. Свої зауваження і пропозиції висловили секретарі НСЖУ Степан Курпіль, Олександр Бриж, Вікторія Плахта, Ольга Куліш, журналісти Ольга Мусафірова, Леонід Штекель, Сергій Лямець, соціологиня і журналістка Ольга Сусська.

Від Прикарпаття участь в обговоренні взяла секретарка НСЖУ, відповідальна секретарка Івано-Франківської обласної спілки журналістів Вікторія Плахта. "На мою думку, умови діяльності друкованих медіа, порядок реєстрації та призупинення дії свідоцтва про реєстрацію достатньо вичерпно викладені в чинному законодавстві і не потребують удосконалення. Додаткові вимоги, передбачені в законопроєкті про медіа, зокрема, надання Національній раді з питань телебачення і радіомовлення документів про власників видання та фінансових звітів, - виглядає як посилення контролю з боку держави і негативно вплине на ситуацію на ринку друкованих медіа, який сьогодні переживає кризу", - коментує ситуацію Вікторія Плахта.

Учасники засідання Секретаріату НСЖУ проголосували за відставку міністра Володимира БородянськогоНСЖУ

Учасники засідання Секретаріату НСЖУ проголосували за відставку міністра Володимира Бородянського

Присутні на дискусії у своїх виступах запропонували авторам законопроєкту не поширювати його дію на сферу друкованих й онлайн медіа, а розробити окремий законопроєкт. Секретарі НСЖУ зауважили, що законопроєкт наділяє додатковими повноваженнями Національну раду з питань телебачення і радіомовлення, що призведе до створеня в медіапросторі надпотужного державного регулятора, який матиме вплив на всі без винятку медіа. Натомість нічого не сказано про ефективні запобіжники від корупції чи політичного тиску на членів Нацради, механізм громадського контролю за її діями.

Секретаріат НСЖУ висловив свою позицію й щодо законопроєкту про дезінформацію. Учасники засідання проголосували за те, щоб відправити у відставку міністра культури, молоді та спорту Володимира Бородянського як ініціатора законопроєкту про боротьбу із дезінформацією, що передбачає собою повний контроль над ЗМІ, є по суті ворожим для журналістики в Україні.

Вікторія Плахта розповіла, що прикарпатські журналісти обгоорили ситуацію, яка склалася щодо нових законодавчих ініціатив у сфері медіа, та ризики, які можуть її супроводжувати. Про це напередодні говорили на засіданні дискусійного пресклубу Івано-Франківської ОС НСЖУ. Учасники зібрання підтримали позицію НСЖУ щодо проєкту Закону про медіа.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди