Артисти інклюзивного театру Запоріжжя створили відеоверсію вистави "3032"

Артисти інклюзивного театру Запоріжжя створили відеоверсію вистави "3032"

Артисти інклюзивного театру Запоріжжя створили відеоверсію вистави "3032"
Фото Суспільне Запоріжжя

Відеоверсію вистави “3032” відтворили на сцені Запорізького обласного академічного театру імені Володимира Магара артисти інклюзивного театру “Рівні можливості”.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного Запоріжжя Ольга Ларіонова.

Події вистави відбуваються у 3032-му році. Людство перебралося на іншу планету, розпочало війну й створило колонію, де перебувають представники “небажаних” націй, люди з інвалідністю та їхні господарі, які знущаються з них й роблять експерименти.

Театр рівні
Фото Суспільне Запоріжжя

Натомість “ізольовані” єднаються та допомагають один одному. Однак, не всі позитивні герої подолають випробування жорсткістю та насильством, і добро в певні моменти обернеться злом, розповіла авторка та режисерка вистави Маріанна Смбатян.

За її словами, у виставі немає однозначних характерів і, як наслідок, щасливого фіналу. Якщо люди зараз не замисляться над своєю сутністю, то представлена у виставі реальність настане раніше 3032-го року, каже Маріанна.

"Ця вистава показує, до чого може прийти, якщо люди не будуть проявляти толерантність, доброту та людяність. Я все життя думаю про те, що люди завжди шукають, що нас відрізняє, замість того, щоб знаходити те, що нас об’єднує. Це — одна з основних думок цієї вистави. Тобто, у цій виставі відрізняють людей з інвалідністю та національністю, які псують ідеальну націю. І слоган нашої вистави — “Тріумф зла — це байдужість добра”.

Театр рівні
Фото Суспільне Запоріжжя

Авторка визначає жанр вистави як драму. Каже, їй цікаво робити наживо анатомію людської душі, але зараз артисти вперше показували сцени відкритої жорстокості й насильства. На більшість ідей Маріанну наштовхнула попередня вистава театру "Рівні можливості".

"Попередня вистава “Світло у темряві” теж була драма. Але ця — найжорстокіша. І, раптом, я відчуваю, це, наче, магія якась — сюжети з’являються в голові. Спочатку не чітко, а потім як сплеск “ти маєш зробити ось це.

За словами Маріанни Смбатян, відеоверсія вистави “3032” буде доступна на офіційному сайті театру “Рівні можливості”. А прем’єра на сцені відбудеться після виходу Запоріжжя з “червоної” карантинної зони.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

На початок