"Червона" зона: коли Україні чекати результатів вакцинації

"Червона" зона: коли Україні чекати результатів вакцинації

"Червона" зона: коли Україні чекати результатів вакцинації
Associated Press

Минулого тижня кількість хворих на коронавірус в Україні сягала 26 тисяч на добу, станом на 1 листопада Київ та 15 регіонів перебувають в “червоній” зоні епідемічної небезпеки. Паралельно держава намагається наростити темпи вакцинації. Зробити щеплення проти COVID-19 українців закликав й президент України Володимир Зеленський. Чи дасть швидкі результати активна вакцинація, коли чергова хвиля коронавірусу піде на спад – про це Українське радіо поговорило з міністром охорони здоров'я України 2007-2010 років, лікарем Василем Князевичем.

Порівнюючи з початком пандемії, ми бачимо більший приріст

"Ситуація розвивається стрімко та прогнозовано. Ми знали, що ця хвиля захопить нас в жовтні-листопаді і кількість хворих буде зростати. Інша справа, що, порівнюючи з початком пандемії, ми бачимо ще більший приріст", – зауважив Князевич.

Разом з тим, ексміністр охорони здоров’я наголосив, що влада в Україні сформувала чітку державну політику щодо цього питання. Як результат, кількість бажаючих вакцинуватися зростає: "На те, що багато українців хочуть вакцинуватися, вважаю, впливає комплекс всіх дій. По-перше, держава почала серйозну пропаганду: безпрецедентна ситуація, коли всі державні мужі скеровані на проведення вакцинації. Це вже цілісна політика, яка доходить майже до кожного. Проте найбільше впливають заходи, які будуть застосовуватися, коли людині треба буде йти на роботу, в магазин за продуктами. Проблеми з пересуванням по країні безперечно змусили всіх стрепенутися".

Разом з цим, на думку Князевича, цього чи наступного тижня масова вакцинація навряд чи дасть можливість зменшити статистику захворюваності на COVID: "Тут більше спрацьовують карантинні обмеження, самодисципліна та моменти, які наближають нас до локдауну. Адже вони припиняють передачу збудника від однієї людини до іншої".

"Тижні два нас ще буде достатньо трясти, а далі обмежувальні заходи дадуть свій результат. Хвиля буде мати плато і я думаю, що це станеться в листопаді".

Для колективного імунітету 75 % і більше всіх осіб були вакцинованими

Разом з тим, аби популяція вважалася захищеною, треба, щоб 75 % і більше всіх осіб були вакцинованими. І з цим, за словами ексміністра охорони здоров’я, в України можуть виникнути труднощі.

“На перших порах в нас були проблеми з наявністю вакцини і це породило думки про те, яка її якість. Це проблеми бідних країн, адже держави-лідери одразу себе забезпечили і там почала формуватися довіра до вакцинації. В нас же було багато різних інсинуацій довкола питання щеплення, змінили міністра. Зараз проблем з вакциною немає абсолютно, тому й почалися нормальні кроки щодо вакцинації. Темпи, які сьогодні показує Україна по приросту вакцинованих, одні з кращих в Європі. Кількість різко піднялася й це дуже добре. Тепер треба забезпечити якість, аби інформація про щеплення, наприклад, попадала в Дію, адже не всі можуть знайти сам свої сертифікати”, – підсумував Князевич.

Дивіться також: COVID-19: чи є черги на вакцинацію в столиці та області. Фоторепортаж

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок