У прокат виходить картина Вілена Новака "Чому я живий"

У прокат виходить картина Вілена Новака "Чому я живий"

У прокат виходить картина Вілена Новака "Чому я живий"
"Чому я живий"/Facebook

4 листопада в національний прокат виходить новий фільм класика українського кінематографа Віллена Новака "Чому я живий".

Картину знято за автобіографічним оповіданням письменника та драматурга Євгена Митька "Тепер я турок, не козак...". Наприкінці 90-х він написав сценарій фільму та висловив бажання, щоб режисером картини виступив тільки Віллен Новак. Понад 20 років сценарій чекав на реалізацію.

"Чому я живий" заснована на реальних подіях, що сталися в середині XX століття. Оповідь у фільмі ведеться від особи десятирічного хлопчика Женьки.

Сюжет: Маріуполь. Довоєнне життя в невеличкому українському місті, на березі Азовського моря, з добрим сімейним побутом, сварливими сусідами, самодіяльною оперою, з доносами в "енкаведе" і танцмайданчиком у міському саду, з гонінням за віросповідання і, певна річ, з любов’ю.

Сімнадцятирічні Фрося і Льончик кохаються першим палким коханням і мріють одружитися. Але Фрося українка, а Льончик єврей, дуже важко батькові дівчини породичатися з таким. Олексій Іванович добрий чоловік, але своєрідний православний вірянин. Як йому поступитися своїми переконаннями та пустити в сім’ю іновірця?

У прокат виходить картина Вілена Новака "Чому я живий"

У прокат виходить картина Вілена Новака "Чому я живий"

У прокат виходить картина Вілена Новака "Чому я живий"

Трагікомічна ситуація обертається на користь закоханих. Звістка про вагітність Фросі змінює стан справ. Народилася дівчинка, Лорочка. І сталося це першого ж дня війни. Льончик пішов на фронт, заповівши Фросі берегти їхню донечку.

Курними вулицями невеличкого українського міста відступали радянські частини. Окупація. Розбомблений танцмайданчик, доноси, мародерство, фашистський терор стосовно євреїв; розстрілюють усіх, навіть дітей мішаної крові… На вівтар порятунку людського життя кожен із героїв тепер покладає свою болючу жертву – і Олексій Іванович, і Овсій Хавкін (Льончиків батько), і Фрося.

Підліток Женька під фінал картини виростає в дев’ятнадцятирічного юнака та закінчує свою оповідь уже за мирних повоєнних років.На подвір’я рідного дому, після десяти років сталінських таборів за зв’язок з німецьким офіцером, повертається постаріла Фрося. Вона виконала чоловіків заповіт, урятувала їхню донечку, заплативши за це ту ціну, якої зажадали обставини.

Що відомо

  • Фільм створено Одеською кіностудією за підтримки Державного агентства України з питань кіно.
  • Картина брала участь у національному відборі на "Оскар". Однак журі проголосувало за фільм Наталки Ворожбит "Погані дороги".
  • У ролях знімалися Роланд Мішко, Анастасія Марків, Віктор Жданов, Ірина Мельник, Ольга Радчук, Олексій Горбунов, Георгій Делієв, Максим Горай та інші. Оператор-постановник фільму – Данил Дєдков, художник-постановник – Віктор Фомін, композитор – Володимир Гронський. Продюсери – Андрій Осіпов та Олена Дементьєва.
Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо КультураРадіодиктант