У транспорт – без ковід-сертифікатів. Що вирішила ТЕБ і НС Рівного

У транспорт – без ковід-сертифікатів. Що вирішила ТЕБ і НС Рівного

У транспорт – без ковід-сертифікатів. Що вирішила ТЕБ і НС Рівного
Суспільне Рівне

У громадському транспорті Рівного COVID-сертифікати не пред'являтимуть. У лікарнях розгортають додаткові місця для госпіталізації ковід-хворих. Про це повідомив міський голова Рівного Олександр Третяк за підсумком позачергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС), яке відбулось 1 листопада. Він звернувся до обласної влади з закликом збільшити кількість місць для пацієнтів з коронавірусною інфекцією.

У Рівному станом на 1 листопада у центральній міській лікарні Рівного, де розгорнули 330 місць для ковід-хворих, зайняті 336 ліжок. Мер Рівного Олександр Третяк зауважив, що заклад приймає пацієнтів понад норму. Зайняті й всі ліжка у міській лікарні №2.

"У центральній міській лікарні – 330 ліжкомісць розгорнуто, у лікарні № 2 – 60 ліжкомісць, в обласній лікарні – лише 80. Тому звертаюсь до керівництва області, обласного департаменту охорони здоров'я про термінове відкриття додаткових ліжкомісць у закладах охорони здоров'я обласного підпорядкування", – сказав міський голова.

Що вирішила ТЕБ та НС

Під час засідання комісії розглядали питання проїзду в громадському транспорті по COVID-сертифікатах чи з негативним тестом.

"Я категорично проти обмеження проїзду мешканців міста в транспорті через пред'явлення COVID-сертифікатів, адже таке обмеження може взагалі спричинити повний колапс в місті. Тому, вважаю, що ми не можемо приймати такого рішення. Мешканці міста Рівного будуть пересуватися в транспорті покищо без пред'явлення COVID-сертифікатів", – заявив мер.

Олександр Третяк пояснив це тим, що в нинішніх умовах повинні підтримувати бізнес, аби той не зупинився й підприємці могли надалі працювати.

На комісії ТЕБ та НС прийняли рішення про додаткове розгортання у лікарнях місць для інфікованих коронавірусом. Зокрема – в центральній міській лікарні, в лікарні №2, а також в дитячій міській лікарні.

"Додатково ми багато не зможемо розгорнути, на жаль. Це 30 ліжок у центральній міській лікарні й 20 – у другій міській лікарні, не більше", – уточнив він.

Мер зауважив, що у громаді досить високий темп вакцинації. За увесь період першу дозу вакцини отримало 62 367 людей, дві дози мають 38 222 людини.

Що відомо

  • На Рівненщині з 2 листопада у громадському транспорті дозволено перебувати з ковід-сертифікатом чи негативним тестом – вирішила ТЕБ і НС Рівненщини.
  • Коментуючи нові обмеження на транспорті, президент ГО "Союз перевізників України" Валентин Демчук зазначав, що це, на його думку, змусить частину підприємців припинити діяльність та додасть попиту нелегальним перевізникам.
  • На Рівненщині запровадили "червону" зону з 26 жовтня.
  • Через збільшення в області ковід-хворих на Рівненщині залучають резервні заклади для лікування хворих на коронавірус. Додаткові ліжка для ковід-пацієнтів відкрили у Володимирецькій лікарні та вперше – в обласному госпіталі ветеранів війни.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок