Поліція відкрила перше провадження через порушення у день виборів у Харкові

Поліція відкрила перше провадження через порушення у день виборів у Харкові

Доповнено
Поліція відкрила перше провадження через порушення у день виборів у Харкові
Суспільне Харків

Поліція Харківщини відкрила кримінальне провадження після заяви спостерігачів мережі "Опора" про те, що члени виборчої комісії поставили підписи на порожньому протоколі про підрахунок голосів.

До виборчої дільниці у лікарні №14 ім. Гіршмана приїжджала слідчо-оперативна група, йдеться у повідомленні пресслужби поліції Харківщини.

"Заступник голови дільничної виборчої комісії добровільно видала два однакових примірників протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці. На кожному з них вгорі було написано "зразок". Вказані примірники вилучені під час проведення огляду та поміщені до паперового пакету, який опечатано з підписами учасників слідчої дії", — повідомляє поліція.

За словами координатора мережі "Опори" у Харкові Миколи Зінченка, це порушення може бути фальсифікацією виборчої документації.

"Наш спостерігач побачив протокол, в якому стояли підписи комісії, пустому. По факту туди можна було внести будь-які цифри, і протокол вже підписаний, залишилося поставити лише печатку. Це носить ознаки кримінального правопорушення", — сказав Зінченко на брифінгу у пресцентрі ТВК ввечері 31 жовтня.

Підписи у протоколі поставили завчасно, щоб потренуватися, говорила Суспільному заступниця голови комісії Лідія Тулюля.

Поліція розслідує випадок на дільниці за ч.1 ст. 158-3 — "фальсифікація, підроблення, викрадення, пошкодження або знищення виборчої документації". Відповідальність — ув’язнення на строк від 2 до 6 років.

Доповнено 18:20. На 18:00 до поліції надійшло 45 повідомлень про порушення виборчого законодавства, кажуть у пресслужбі правоохоронців. Одна людина притягнута до адміністративної відповідальності — 53-річний чоловік порвав бюлетень.

Що відомо

  • На 15:00 поліція отримала 32 заяви про можливі порушення під час виборів, повідомила Суспільному речниця поліції Харківщини Оксана Калмикова.
На початок