Вибори 31 жовтня: як голосували вдома в одній із громад на Черкащині

Вибори 31 жовтня: як голосували вдома в одній із громад на Черкащині

Вибори 31 жовтня: як голосували вдома в одній із громад на Черкащині
Суспільне: Черкаси

Люди, які за віком, станом здоров’я чи у зв’язку з інвалідністю не можуть дістатися дільниці, голосують вдома. 31 жовтня у Руськополянській ОТГ члени комісії мали обійти 22 адреси, розповіла голова ДВК з Руської Поляни Оксана Гапоненко.

У Руськополянському будинку культури працює одна із трьох дільничних комісій. Перед тим, як вирушити до виборців, тут звіряють усі документи, розповіла Оксана Гапоненко. Перед тим, як навідати тих, хто голосуватиме вдома, одягають засоби індивідуального захисту. Ними забезпечили членів комісії у повній мірі, додала голова ДВК.

"Це люди, які за станом здоров’я не можуть прийти на нашу дільницю, щоб проголосувати на дільниці, це люди з інвалідністю", — зауважила пані Оксана.

Голосування на дому у Руській Поляні на Черкащині
Суспільне: Черкаси

На вулиці Чигирина мешкають кілька виборців із "виїзного списку", зауважила виконувачка обов’язків секретаря Любов Семеліт.

"Ця людина повинна мати при собі, як і на дільниці, паспорт і хороший настрій", — розповіла пані Любов.

Місцева жителька Любов Біда зустрічала членів комісії на веранді. Отримала свій бюлетень, і голосувала у іншій кімнаті. Це вже не перші вибори, які проходять вдома, розповіла жінка. Дістатися дільниці не дозволяє їй ні вік, ні здоров’я:

"Я вдячна, що приходять додому. Бо хочу свій голос віддати за достойну людину. Чекаю, що буде краще".

Голосування на дому у Руській Поляні на Черкащині
Суспільне: Черкаси

Багатьом нині не до голосувань, зауважила Любов Семеліт. І людей можна зрозуміти.

"Із 22 людей ми кожному зателефонували, зв’язалися. Багато хто відмовилися категорично, щоб в будинок хворобу не принесли, а хто хворіє. От такі причини".

Голосування на дому у Руській Поляні на Черкащині
Суспільне: Черкаси

Мама черкащанки Тамари одна із тих, хто теж сьогодні не голосуватиме. Та попри це, каже, вдячна членам комісії, що не забули про свою поважну виборчиню.

"Мама вже 10 років не бачить взагалі, від політики вона дуже далека, вона ні радіо не слухає, ні телефізор не дивиться, воно їй заважає".

Члени комісії після того, як об'їдуть усіх виборців, мають повернутися на дільницю не пізніше 19 години. Рахувати голоси розпочнуть після того, як зачиняться. Першими діставатимуть бюлетені із переносної скриньки.

Що відомо

  • 1 вересня у Херсонській та Черкаській областях почався виборчий процес. У цих округах 31 жовтня відбудуться довибори до Верховної ради.
  • Наприкінці березня Олександр Скічко склав мандат, 9 квітня ЦВК призначила на 31 жовтня проміжні вибори народних депутатів у двох округах – на 197-му на Черкащині та 184-му на Херсонщині (у зв’язку з тим, що мажоритарник Ігор Колихаєв став міським головою Херсона).
  • Центральна виборча комісія 12 жовтня 2021 року прийняла Постанову №404 Про заходи щодо створення належних умов для безпечної організації та проведення виборів 31 жовтня 2021 року в умовах поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Відповідно до неї, щоб проголосувати навіть у червоній зоні виборцям необхідно мати паспорт, маску, антисептик та особисту ручку та дотримуватися дистанції. Якщо виборець почуває себе погано, то він зможе проголосувати в окремій спеціально визначеній для цього кабінці.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок