Стало відомо, хто переміг в осінньому сезоні ґрантової програми від Urban Space 100

Стало відомо, хто переміг в осінньому сезоні ґрантової програми від Urban Space 100

Стало відомо, хто переміг в осінньому сезоні ґрантової програми від Urban Space 100
Facebook/Urban Space 100

В Івано-Франківську Urban Space 100 оголосив переможців ґрантової програми осіннього сезону. Один з них — проєкт від громадської ініціативи "Франківськ, який треба берегти" — реставрація 121-літніх дверей на вулиці Незалежності, 15, інформують на сайті Urban Space 100.

Як йдеться у повідомленні, у 1941 році на другому поверсі цього будинку розташовувався обласний провід ОУН. 14-15 вересня його учасників заарештувало гестапо, серед них і рідного брата Степана Бандери Василя.

"Щодо дверей, то зараз вони не в найкращому стані – покриті кількома шарами фарби (дослідження покажуть, який саме колір був рідним), нижня частина пошкоджена корозією та має знищені деталі, двері частково прикриті вивіскою", — пишуть на сайті Urban Space 100.

Громадська ініціатива "Франківськ, який треба берегти" отримає на реставрацію дверей 75 тис. грн.

Загалом фінансування отримали вісім проєктів на суму 368 527 грн.

39 800 грн отримає проєкт з оновлення Urban Xmas Radio та запуск різдвяного сезону. В межах ініціативи автори планують створити серію подкастів, в яких йтиметься про традиції святкування Різдва в Україні, та оновити музичну базу на різдвяну тематику.

24 458 грн отримає громадська організація "Опіка ангела" на проєкт "Коло Турботи — місяць обізнаності медичних працівників по роботі з горем". Гроші спрямують на друк листівок, брошур та наліпок для проведення "місяця" обізнаності з батьками, які втратили дітей при пологах у медзакладах.

34 500 грн отримає Асортиментна кімната на Промприладі на проєкт "Ревізіоніський синдром: Український радянський та український польський авангард в тандемі Кадана та Андруховича".

"Ревізіоніський синдром" — це проєкт, що запрошує глядачів звернути увагу на історію західно-українського мистецького авангарду. Окрім виставки, відбудеться онлайн-офлайн дискусія про авангард із запрошеними дослідниками та дослідницями. А також лекція про психічне здоров’я від запрошених спеціалістів", — йдеться у дописі.

Виставку куруватиме Нікіта Кадан, автор публіцистичної програми — Юрій Андрухович.

56 000 грн отримає Центр сучасного мистецтва Івано-Франківська на ініціативу "Майстерня: мистецтво_навчання". Гроші спрямують на гонорари митцям, матеріали для творчості, друк та кейтеринг.

39 900 грн отримає "Громадська ініціатива Галичини" на проєкт "Кришталевий камертон". В межах ініціативи планують проводити концерти української академічної музики у залі Музею мистецтв Прикарпаття.

"Для більшого культурно-мистецького обміну організатори хочуть на кожен концерт  запрошувати хоча б одного виконавця з інших міст, щоб приваблювати до мистецького простору Івано-Франківська людей з усієї України", — йдеться у повідомленні.

Гроші витратять на гонорари, проживання для гостей, дизайн, друк, відео та фотозйомку.

Часткове фінансування на суму 42 000 грн отримав проєкт від EcoCity "EcoCity — моніторинг за якістю повітря в м.Івано-Франківськ". В межах ініціативи автори встановлять п'ять новітніх станцій моніторингу за якістю атмосферного повітря з інформаційним табло в Івано-Франківську — чотири з них на зупинках автотранспорту та одну на фасаді ресторану Urban Space 100.

Івано-Франківський обласний музей визвольної боротьби  ім. С. Бандери отримає 56 869 грн на технічне оснащення експозиції Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби сучасними засобами аудіо та відео візуалізації в залі "Історія УПА» Жителі м. Станіславів в українському визвольному русі.

Подати заявку на наступний ґрантовий сезон можна з 15 грудня до 15 січня 2022.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок