"Найбільше процедурних порушень": спостерігачі "Опори" — про початок виборів у Харкові

"Найбільше процедурних порушень": спостерігачі "Опори" — про початок виборів у Харкові

"Найбільше процедурних порушень": спостерігачі "Опори" — про початок виборів у Харкові
Суспільне Харків

На початку дня виборів у Харкові спостерігачі "Опори" зафіксували більшу кількість процедурних порушень у порівнянні з двома округами у Херсонській та Черкаській областях, де обирають народних депутатів.

Про це на брифінгу 31 жовтня розповіла голова правління організації Ольга Айвазовська. За її словами, 73,6% виборчих дільниць у Харкові розпочали ранкове засідання о 7:15 або пізніше, як цього вимагає закон.

"Тобто можемо говорити, що абсолютна більшість розпочала вчасно, але маємо цифру у майже 25%, які розпочали свої засідання завчасно. Тому не всі суб'єкти виборчого процесу мали можливість слідкувати, де перебували виборчі бюлетені вночі, чи були вони у сейфі, чи не було пошкоджено печатку, чи була збережена виборча документація і таке інше", — сказала Айвазовська.

Протокол ранкового засідання, за спостереженнями "Опори", вели на 78,5% виборчих дільницях.

"Це проблема, тому що в нього вносяться дані, які важливі для етапу підрахунку голосів. І розпочали голосування завчасно на 11% дільниць на Харківщині, в той самий час вчасно: 88,6% дільниць, 0,5% це ті, що не почали о 8:00. Відбулося певне затримання цього етапу, але воно було незначним", — повідомила Айвазовська.

"І ми бачимо, що станом на зараз найбільша кількість процедурних порушень, які стосуються дня голосування, в той чи інший спосіб були реалізовані саме на Харківщині", — сказала голова правління "Опори".

За інформацією поліції, 604 з 605 дільниць відкрилися вчасно.

Читайте також

День позачергових виборів мера Харкова: текстова трансляція

На початок