Перший день у "червоній" зоні. Репортаж із ТРЦ у Львові

Перший день у "червоній" зоні. Репортаж із ТРЦ у Львові

Перший день у "червоній" зоні. Репортаж із ТРЦ у Львові
Суспільне Львів

Із 30 жовтня на Львівщині діють карантинні обмеження "червоної" зони. Заборонено працювати музеям та театрам, а також проводити будь-які масові заходи. Виняток – спортивні матчі професійних команд, але вони будуть без глядачів. Торгові центри, ресторани та кафе можуть працювати, якщо і працівники і відвідувачі – повністю вакциновані або мають негативний результат тесту.

На вході у торгово-розважальний центр не перевіряють сертифікатів вакцинації чи ПЛР-тестів, адже в середині будівлі є супермаркет та аптека, а туди можна заходити і без цих документів. Натомість, їх перевіряють працівники на вході у кожен магазин.

"Обов’язково має бути 2 вакцини, можна пускати людину, якщо в неї є тест на антиген, ПЛР-тест. З однією дозою вакцини не пускаємо. Хіба, якшо одна доза і зразу ПЛР-тест – тоді можна. А по-інакшому ніяк, зовсім", – розповідає працівник магазину Володимир Рисак.

Перший день у "червоній" зоні. Репортаж із ТРЦ у Львові
Вхід до ТРЦ. Суспільне Львів

Також працівники кажуть, що кількість покупців сьогодні значно зменшилася.

"4 людини чи 5 за 2 години роботи. Вчора (29 жовтня, – ред.) десь людей 50 було за дві години, то набагато зменшилось", – каже працівник магазину Дмитро Філаненко.

Перший день у "червоній" зоні. Репортаж із ТРЦ у Львові
Сертифікат вакцинації або результат ПЛР-тесту перевіряють на вході у кожен магазин. Суспільне Львів

Охоронці ТРЦ слідкують, аби кількість відвідувачів не перевищувала допустимої норми.

"Контролюємо чергу, кількість відвідувачів в торговому центрі у відношенні 1 людина на 10 кв. м. На разі у торговому центрі перебуває 2 400 чоловік, при нормі 5 тисяч. 50 тисяч кВ.м. площа торгового центру", пояснює керівник охорони Василь Тура.

Перший день у "червоній" зоні. Репортаж із ТРЦ у Львові
Люди, які не мають потрібних документів, але хочуть потрапити у ТРЦ, можуть здати експрес-тест на вході. Суспільне Львів

У торговому центрі працює пункт щеплення. А люди, які не вакциновані, але хочуть потрапити у торговий центр, можуть зробити швидкий тест біля входу.

Також від сьогодні автобуси, трамваї та тролейбуси у місті мають бути заповнені лише на половину. А від понеділка, школярі навчатимуться дистанційно.

Що відомо

  • На ранок 30 жовтня на Львівщині зареєстрували 1880 нових випадків інфікування коронавірусом. За добу 315 людей одужали, 21 пацієнт помер.
  • 28 жовтня у Львові розпочинають вакцинацію дітей проти COVID– 19. Отримати вакцину можуть ті діти, кому виповнилося 12 років. Також діти мали попередньо отримати інші вакцини, передбачені для свого віку. Їх вакцинуватимуть препаратом Pfizer.
  • З 30 жовтня на території Львівської області діють карантинні обмеження "червоної" зони. Таке рішення ухвалили 27 жовтня під час позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуації
  • У Львові комісія ТЕБ і НС ухвалила рішення посилити карантинні обмеження із 30 жовтня. Зокрема, пільговики, окрім учасників бойових дій, можуть безкоштовно користуватись транспортом з 11:00 до 16:00.

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону

На початок