Заступник глави Міністерства закордонних справ Польщі Шимон Шинковський вель Сенк заявив, що поляки в Україні зазнають дискримінації щодо свободи віросповідання, доступу до освіти рідною мовою та свободи слова.
Про це повідомляє MNS Wiadomości.
За його словами, "становище поляків в Україні змінюється в гірший бік", це відбувається через об'єктивні та суб'єктивні чинники. Одним із об'єктивних факторів, на його думку, є соціально-економічна ситуація, яка спонукає людей польського походження в Україні емігрувати.
Читайте також: Афера по-українськи: як ошукують українських заробітчан
Реакція України
Речник МЗС Олег Ніколенко у коментарі Суспільному заявив, що твердження польського дипломата є "щонайменше некоректним".
"Категорично відкидаємо твердження заступника міністра закордонних справ Польщі Шимона Шинковського вель Сенка про нібито "дискримінацію" поляків в Україні. Використання побідних тверджень відносно становища польської спільноти в Україні є щонайменше некоректним. Воно вводить в оману наші суспільства, не відображає реальний стан дружніх і партнерських відносин України та Польщі", — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що в українському МЗС "здивовані, що ця заява пролунала наступного дня після успішного засідання у Варшаві консультаційної комісії з питань задоволення освітніх потреб представників української меншини в Польщі і польської меншини в Україні".
"Комісія підтвердила взаєморозуміння і обопільну відкритість до конструктивного діалогу. Закликаємо польську сторону утримуватися від політичних оцінок, які дисонують з реальними намірами і кроками сторін задля зміцнення партнерства України і Польщі у різних сферах", — резюмували у міністерстві.
Читайте також: Європейський суд зобов'язав Польщу щодня виплачувати по мільйону євро штрафу
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!