Навіщо документалістам творчі лабораторії: розповідає співзасновниця УкрЛабДоку

Навіщо документалістам творчі лабораторії: розповідає співзасновниця УкрЛабДоку

Навіщо документалістам творчі лабораторії: розповідає співзасновниця УкрЛабДоку

У вересні в Києві відбулася перша "Лабораторія українського доку", у якій взяли участь п'ять кінопроєктів. Серед експертів лабораторії були документаліст Сергій Буковський та міжнародний тьютор Мікаель Опструп, який знає чим проєкт може зацікавити міжнародних партнерів та глядачів.

Чому українським документалістам потрібні творчі лабораторії та як змінилися в процесі курсу УкрЛабДоку його учасники - розповіла одна з співзасновниць лабораторії Надія Грачова.

"Коли починаєш створювати фільм як продюсер, то маєш чітко усвідомлювати творчий потенціал картини та планувати дистрибуційну стратегію. Необачність багатьох полягає в тому, що на ці питання відповідають досить формально і як результат фільм не має фестивальних нагород та хорошого прокату. Формувати промоційний пакет необхідно ще на етапі девелопменту, а також треба вміти правильно змінювати акценти відповідно до етапів виробництва.

Документальне кіно — це дуже потужний інструмент, завдяки якому можна підняти гостру тему в суспільстві. Документальне кіно створене методом споглядання, показує реальність подій, у яких опиняються герої, їхні переживання та мотивацію. І немає значення, у якій країні ця історія відбулась або відбувається.

За останні роки українське кіно дуже швидко розвивається. Це все завдяки тому, що змінюється формат навчання та співпраці. З'являється дедалі більше можливостей прокачати свої знання та навички з міжнародними експертами, і не тільки теоретично, а в більшості випадків практично, що дає кращі результати.

Тому ми створили "Лабораторію українського доку", аби режисери та продюсери на початковому етапі правильно формували промоційний пакет та могли якнайкраще запітчити свої проєкти, знайти партнерів і міжнародне фінансування.

Ми запросили Мікаеля Опструпа (міжнародного експерта з проведення підготовчих сесій на початковій стадії виробництва документальних фільмів, Королівство Данія), який розробив для нашої лабораторії програму індивідуальних та загальних сесій. Було відібрано 5 фільмів для індивідуальної роботи з Мікаелем. За результатами всі вони змінили тизери, а два фільми і назву.

Це означає, що після такої роботи творчі команди краще зрозуміли про що їхня історія та як її презентувати.

Також кінофестиваль Kharkiv MeetDocs відібрав шість наших проєктів на участь в індустрійному пітчингу Meet Film Industry замість запланованих двох. Наші команди показали результат та вибороли головні призи".

Що відомо

  • Українська лабораторія доку створена за підтримку Українського культурного фонду.
  • УКФ це державна грантова установа, яка підтримує розвиток культури та креативних індустрій.
Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо КультураРадіодиктант