Вибори мера Харкова: у ТВК заперечили необхідність ПЛР-тестів та COVID-сертифікатів для голосування

Вибори мера Харкова: у ТВК заперечили необхідність ПЛР-тестів та COVID-сертифікатів для голосування

Вибори мера Харкова: у ТВК заперечили необхідність ПЛР-тестів та COVID-сертифікатів для голосування
Суспільне Харків

У Харківській територіальній виборчій комісії заперечили, що на виборчі дільниці пускатимуть виключно з сертифікатами про вакцинацію або негативним ПЛР-тестом.

Про це на брифінгу 30 жовтня сказала голова Харківської ТВК Олена Матвієнко.

"Виборчим кодексом не визначено, що у повноваженнях членів комісії є перевірка цих документів. Члени виборчої комісії мають перевірити тільки паспорт у вигляді книжки або картки, щоб звіритися зі списком. Головне для виборця — прийти з паспортом, у масці. І для себе взяти ручку, щоб захистити себе", — сказала Матвієнко.

29 жовтня в ефірі ток-шоу "Свобода слова Савіка Шустера" голова комітету Верховної ради з питань здоров'я нації Михайло Радуцький сказав, що на дільницях мають перевіряти сертифікати про вакцинацію або негативні ПЛР-тести.

"За законом мають перевіряти. Або COVID-паспорти, або ПЛР-тести чи тести на антиген", — сказав Радуцький.

У коментарі громадянській мережі "Опора" 30 жовтня Радуцький пояснив свій публічний виступ та уточнив, що мав на увазі обмеження доступу до громадських місць під час позачергових виборів у Харкові.

"Я мав на увазі громадські місця, що є постанова Уряду щодо карантинних обмежень. Що стосується виборів, то Виборчий кодекс вищий за всі Постанови Уряду. Центральна виборча комісія зараз додатково відкомунікує, що обов’язковими вимогами будуть дотримання соціальної дистанції та наявність маски. Адже виборчі дільниці не є громадськими місцями", — сказав голова комітету Верховної ради з питань здоров'я нації.

"Вибори ніхто зривати не буде, вимагатимуть тільки маску і соціальну дистанцію", — додав Радуцький.

Радник "Опори" Павло Романюк зазначив, що визначення громадських місць в Україні є розмитим.

"Теоретично виборчі дільниці теж можна було б вважати громадським місцем, бо там скупчується багато людей. Але коли ми говоримо про приміщення виборчої дільниці, не слід забувати, що це в першу чергу місце, де виборці за загальним правилом можуть реалізувати своє право голосу. Наразі Конституція України й чинне законодавство дозволяють обмежити виборче право лише за умов воєнного або надзвичайного стану", — пояснив Романюк.

У день виборів у Харкові працюватимуть 605 дільниць: 550 звичайних та 55 — у медзакладах, сказала голова ТВК.

Що відомо

  • Після смерті втретє обраного Харківським міським головою Геннадія Кернеса Верховна Рада призначила позачергові вибори мера Харкова на 31 жовтня 2021 року.
На початок