У громаді на Рівненщині припинили подавати тепло: що кажуть жителі

У громаді на Рівненщині припинили подавати тепло: що кажуть жителі

Ексклюзивно
У громаді на Рівненщині припинили подавати тепло: що кажуть жителі
Суспільне Рівне

У Здолбунівській громаді 29 жовтня припинили подавати тепло у будинки, садочки і школи. Міський голова пояснив: ліміт газу на жовтень вичерпали, а якщо його перевищать, то платити доведеться у кілька разів дорожче. Суспільне поїхало питати здолбунівчан, чи підтримують вони таке рішення міської влади.

Здолбунівчанка Людмила Михалюк має двох дітей, молодшій Юлії – два роки. У її багатоквартирний будинок, як і у всіх в Здолбунові, 29 жовтня припинили постачати тепло.

У громаді на Рівненщині припинили подавати тепло: що кажуть жителі
здолбунівчанка Людмила Михалюк з дитиною. Суспільне Рівне

"Ми не в захваті, що буде відключене опалення, дітки маленькі, старі люди живуть тут, пенсіонери, люди з інвалідністю. Не знаємо, як ми маємо з цим справлятися", – каже Людмила Михалюк.

Чи обігріватимуться за допомогою електроприладів – жінка не знає, бо нещодавно через перенапругу в мережі у будинку загорілася квартира.

У громаді на Рівненщині припинили подавати тепло: що кажуть жителі
Суспільне Рівне

Про те, що у будинок припиняють постачати тепло з 29 жовтня до 7 листопада, пан Микола дізнається з оголошення. Каже: поки тепло – можна потерпіти.

"В хаті більш-менш нормально, а як відключать, хто його знає, як похолодає, то і в хаті буде холодно. Нам то старикам ще більш-менш можна терпіти, ми маємо електрогрілку. А в кого маленькі діти, от тим погано буде", – додає здолбунівчанин Микола.

Припинили подавати тепло в дитсадки та школи. І якщо у школярів з понеділка розпочинаються канікули, то садочки будуть відчинені.

"Сьогодні ще було тепло, а там не знаю, як буде. Будемо ходити гратися до обіду, бо там спати нереально буде, дуже холодно, як не було опалення. Всі засмучені, звичайно. Ми поки що вдома, а ті, хто працюють – тим важко, бо діти хворіють, вони не звикли в "холодильниках" сидіти", – каже здолбунівчанка Ольга.

Директорка здолбунівського дитсадка "Усмішка" Жанна Кадлубіцька каже, що поки що відключення тепла не відчули. Температура у закладі – 21 градус. Але готуються до похолодання.

"Просили батьків, щоб одягали дітей тепліше, я думаю, що той тиждень треба буде пережити, прогнозують температуру +16 градусів на ці дні. В період, коли лягають спати, включаємо обігрівачі, звичайно, з дотриманням правил безпеки", – коментує директорка.

Здолбунівський міський голова Владислав Сухляк пояснив: комісія мала право призупинити теплопостачання, оскільки прогнозована середньодобова температура становитиме більше 8-ми градусів. Таким чином хочуть зекономити як бюджетні гроші, так і зменшити фінансове навантаження на мешканців. Адже ліміт на газ в цьому місяці – замалий.

"Є обсяг газу. На жовтень цей ліміт – 110 тисяч метрів кубічних за ціною 7,42. Все, що буде вище цього ліміту, буде фінансуватися за ринковою ціною – 25 тисяч гривень за 1000 кубів. Наш виконавчий комітет прийняв рішення для населення економічно обґрунтований тариф – 2432, але задіюємо торішній – 2161 гривню за гігакалорію. Тобто цей показник на сьогодні в області – 2,17", – каже Здолбунівський міський голова Владислав Сухляк.

Тепло у громаді постачає підприємство "Здолбунівкомуненергія". Воно обслуговує 112 житлових будинків та 32 бюджетні установи. За словами його керівника Анатолія Столярчука, наразі продовжують опалювати медзаклади і геріатричний пансіонат.

"Аналізуємо споживання газу за добу, станом на сьогодні ми на грані використання обсягу 110 тисяч метрів кубічних, тобто не перевищуємо. У разі, якщо при такій температурі будемо працювати 29, 30, 31 жовтня, є ризики того, що весь тягар ляже на населення, тоді буде перевищення", – коментує Анатолій Столярчук.

1 листопада у Здолбунові знову відбудеться засідання комісії, на якому будуть розглядати питання про відновлення теплопостачання і спиратимуться на погоду.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок