Кораблі James Clark Ross та Belgica, які раніше перебували у складі Британської антарктичної місії та Військово-морського флоту Бельгії, отримали нові назви. Віднині кораблі називатимуться "НоосфераНоосфера – сфера взаємодії суспільства і природи, в межах якої людська діяльність стає визначальним фактором розвитку." та "Борис АлександровБорис Александров – колишній член-кореспондент НАН України, доктор біологічних наук.".
Про це повідомляється на сайті Офісу президента.
Голова держави Володимир Зеленський особисто відвідав нові українські кораблі.
"Сьогодні було лише представлено початок цієї програми, пов’язаної з судноплавством. Багато кроків і багато бажань. Будемо сподіватися, що на Велику землю з території Антарктиди ми повернемося на «Ноосфері", – сказав Зеленський.
За його словами, в Україні розроблятиметься масштабна програма з відродження науково-дослідного флоту – вона включає будівництво 36 суден.

Також Зеленський заявив, що Міністерство освіти запропонувало передати Міноборони вітрильний фрегат "ДружбаТрищогловий барк "Дружба" був побудований у 1987 році на Гданській судноверфі в Польщі. Корабель спроєктований за прототипом вітрильних суден початку ХХ століття. Висота його щогл — майже 50 метрів, а вітрила управляються виключно вручну. У 1990-х судно працювало як туристичне. Наразі залишається єдиним українським вітрильником.". За його словами, корабель простоює в Одеській гавані та підлягає ремонту.
"Я це зроблю найближчими днями, щоб курсанти виходили на цьому вітрильнику на морську практику", – додав президент, передає Укрінформ.

Що відомо
- 4 липня Зеленський анонсував будівництво у Туреччині корветів типу Ada. Перший з них мають передати на флот до 2023 року.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!