Порушення зафіксували, протокол не виписали. У Кропивницькому в пасажирів перевіряли COVID-документи

Порушення зафіксували, протокол не виписали. У Кропивницькому в пасажирів перевіряли COVID-документи

Порушення зафіксували, протокол не виписали. У Кропивницькому в пасажирів перевіряли COVID-документи
Суспільне Кропивницький

Порушення зафіксували, протокол не виписали. У Кропивницькому поліцейські перевірили дотримання правил міжобласних перевезень. Дивились, чи є у пасажирів та водіїв негативні тести на COVID-19 або сертифікати про вакцинацію.

З 21 жовтня почали діяти нові правила міжобласних перевезень в автобусах, потягах та літаках.

Для проїзду необхідні:

  1. негативний результат ПЛР-тесту на коронавiрус або
  2. сертифікат про вакцинацію або
  3. довідка про антитіла.

Відучора почали діяти нові правила, згідно яких відповідальність за відсутність сертифіката про вакцинацію чи негативного тестування несе пасажир, каже начальник обласного управління інфраструктури Володимир Дмитренко.

"Відповідальність перевізника полягає в інформуванні пасажирів про наявність тих чи інших обмежень для проїзду. А відповідальність за відсутність документів – несе пасажир, який сплачує 17 тисяч гривень штрафу".

За словами поліцейського Сільвіу Маделін Гібурчеа, перевіряють сертифікати за допомогою додатка "Дія", на папері – QR-кодом.

У Кропивницькому об 11:00 біля в’їзду в автовокзал двоє патрульних і працівник обласного управління Укртрансбезпеки перевіряли автобус Кривій Ріг-Київ. Пасажирів просили показати сертифікати про вакцинацію від коронавірусу.

В одного з пасажирів не було документів. З ним патрульні продовжили розмову на вулиці. Водій автобуса Олександр Божий говорить, цей чоловік – його напарник.

"З Кропивницького їдуть дев’ятеро людей. У мене немає повноважень перевіряти у них сертифікати. Відколи це водій повинен перевіряти якісь медичні документи?"

Обидва чоловіки відмовилися показувати поліцейським документи. За 20 хвилин автобус поїхав. Патрульний Олександр Зайцев каже: якби у водія не було при собі сертифіката, його не взяли б на роботу.

"Я не можу виписати протокол, бо він не пред’являв свої документи. Він не показав їх, я не можу його затримати і доставити у міськвідділ для встановлення особи, в нас таке законодавство. Я не можу його просто затримати за те, що він не показує мені ці документи"

Адвокат Геннадій Нікішов говорить: у поліцейських немає повноважень затримувати пасажирів чи водіїв.

"Є вимога щодо сертифікатів вакцинації, але в той же час поліція не наділена правами впроваджувати будь-які обмежувальні заходи. Якщо це пасажирські перевезення, водії мають пройти медогляд перед тим, як виходити на маршрут. Але відсутність паспорта вакцинації не впливає на безпеку дорожнього руху. Виправити це можна, знайшовши баланс між правами і свободами людини, інтересами суспільства і захистом здоров’я всіх нас. Держава повинна теж віднестись до цього відповідально".

За годину поліцейські поїхали з автовокзалу.

Читайте також

На початок