В Одеському авіамузеї з'явилися нові експонати

В Одеському авіамузеї з'явилися нові експонати

В Одеському авіамузеї з'явилися нові експонати
Суспільне Одеса

Одеський авіаційний музей отримав у свою експозицію три нових літаки: ЯК-40, СУ-9 та Л-29. Про таке журналістам Суспільного розповів керівник музею Валерій Наливайко.

Літаки додали в основну експозицію 29 жовтня. Керівник ГО "Одеський музей авіаційної техніки" Валерій Наливайко розповів, що пасажирський літак ЯК-40 зробив свій останній рейс у 2008 році. Впродовж 13 років він стояв без нагляду простонеба, поки не опинився в авіамузеї. Тепер він проходить процес реставрації і вже незабаром до нього пускатимуть відвідувачів. Музей отримав двох ЯКів, але один із них зараз розібраний. Раніше вони належали авіакомпанії-банкроту "Одеські авіалінії" та останній раз підіймались у небо в 2005-ому та 2008-ому році. Після цього перейшли на баланс Фонду держмайна України, звідки й потрапили на зберігання до музею.

літаки
Літак ЯК-40. Суспільне Одеса

літаки
Літак ЯК-40. Суспільне Одеса

В Одеському авіамузеї з'явилися нові експонати
Одеській авіаційний музей. Суспільне Одеса

Літак 20 метрів у довжину, 6 метрів у висоту та розрахований на 35 пасажирських місць. ЯК-40 створювався як літак для регулярних перевезень ще у 60-х роках минулого століття. Керівник Одеського авіаційного музею розповів, що ця модель відрізнялась значною компактністю та здатністю по приземлення в будь-яких умовах:

"Він був виконаний таким чином, щоб робити посадку не тільки на бетонні смуги, а й на ґрунтові, й загалом це був магістральний літак для перевезень ще в Радянському Союзі по невеликим містам".

літаки
Валерій Наливайко. Суспільне Одеса

"Була вкрай велика вірогідність того, що ці літаки просто відправлять до металобрухту. Шляхом довгих переговорів та якихось витрачених нервів та часу, в нас вийшло забрати на зберігання" – розповів Валерій.

Літак СУ-9 стояв на приватній базі відпочинку, на його реставрацію витратили 4 місяці. За словами Наливайка, цей літак унікальний навіть для України, такого немає навіть в музеї у Жулянах.

Літак Л-29 забрали з аеродрому "Широке" Запорізької області з "цвинтаря літаків". Його реставрували впродовж шести місяців та повністю відновили електрокомунікації, а сьогодні вперше запустили двигун.

літаки
Літак СУ-9. Суспільне Одеса

літаки
Літак Л-29. Суспільне Одеса

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

На початок