У Рівному в парку історичної реконструкції "Городище "Оствиця" почали будувати вхідну браму і човен-довбанку. Їх створять за давньоруськими аналогами, повідомив керівник клубу історичної реконструкції "Оствиця" Юрій Ойцюсь.
Вхідну браму-вежу збудують з дерев'яних колод. Її запланували зробити такою, як у давньоруські часи.

"Брама слугуватиме для захисту нашої території. Бо сюди заїжджають мотоциклами, скутерами, їздять по доріжках і завдають руйнації. Парк ще повністю не завершений, а інфраструктура вже страждає від таких нічних гостей. Тому плануємо на ніч зачиняти територію, для цього й ставиться вежа", – розповів Юрій Ойцюсь.
Поруч з озером навесні збудували майстерню для будівництва човнів. Майстер з обробки деревини Олег Петренко розпочав робити довбанку.Човен-довбанка - це примітивний човен, виготовлений з цільного стовбура дерева. Човни-довбанки здавна відомі на всіх заселених людьми континентах.

Це буде реконструкція древлянського човна, який торік підняли з річки Уборть, на півночі Житомирщини.
"Основні роботи зі зовнішнім бортом вже закінчуємо і почнемо видовбувати вже середину. Думаю, впораємося за днів чотири-п'ять", – поділився Олег Петренко.
Довбанка стане восьмим човном у парку історичної реконструкції "Городище "Оствиця". Наразі тут є дві реконструкції варязьких дракарів "Гунгнір" і "Фрея", відтворена з давньоруської лодь "Лада" і чотири довбанки.

Човен і браму-вежу, за словами Юрія Ойцюся, планують завершити ще до кінця 2021 року. А навесні їх презентують туристам.
Що відомо
- У липні 2020 року відбувся перший рівненський Фестиваль прадавніх човнів, який наживо транслювало рівненське Суспільне.
- Чотириметрова довбанка поповнила колекцію дерев'яних човнів у парку історичної реконструкції "Городище Оствиця". У Рівне її привезли із Сарненського району.
- Експерти визначили приблизний вік дубової довбанки, яку представники клубу "Оствиця" у серпні 2020 року витягли з дна річки Случ на Рівненщині.
- У травні 2020 року на воду Басівкутського водосховища спустили лодь "Ладу", яку у Рівному робили як приблизний прототип човнів 9-13-го століть. Її проєкт представили у грудні 2019 року
- Човен-драккар "Гунгнір" спустили у воду на озері Басів Кут в районі Нового Двору у серпні 2019 року. Його зробили біля краєзнавчого музею.
- На березі Басівкутського озера біля давньоруського городища заклали парк історичної реконструкції.
- На рівненську "Оствицю" привезли колоду для нової довбанки.
Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки
Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber
Долучайтесь до нас в Instagram