Видавав себе за учасника бойових дій: на Черкащині затримали чоловіка

Видавав себе за учасника бойових дій: на Черкащині затримали чоловіка

Житель Звенигородки роками видавав себе за учасника бойових дій, що мав інвалідність другої групи. Слідчі відкрили кримінальне провадження, повідомила речниця Головного управління Нацполіції області Зоя Вовк.

За інформацією Зої Вовк, правоохоронці з'ясували, що двадцять чотири року тому чоловік вмовив двох знайомих воїнів підтвердити його участь у бойових діях на території Демократичної Республіки Афганістан і, навіть те, що він отримав множинне осколкове поранення. Відтак, домігся встановлення УБД та другої групи інвалідності.

"Починаючи з червня 1997 жителю Звенигородки призначили пенсію у зв’язку з інвалідністю, яку у 2004 році йому було постановлено – довічно та видано безтермінове посвідчення інваліда війни другої групи, який має право на пільги встановлені законодавством України, для ветеранів війни – інвалідів війни", — розповіла речниця.

Зоя Вовк додала, що надалі, чоловік звернувся із заявою про порушення клопотання щодо встановлення пенсії за особливі заслуги перед Україною й подав на розгляд комісії недостовірні документи.

"Йому встановили пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців", та надбавку згідно із Законом України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною" в розмірі 23% від прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність", — пояснила речниця.

Вона додала, що у період з 1997 по 2021 рік, чоловік заволодів бюджетними коштами на загальну суму понад 500 тисяч гривень.

Чоловіку повідомили про підозру у вчиненні злочину передбаченого ч. 3 ст. 190 ШахрайствоКримінального кодексу України.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок