"Полтавагаз" може збільшити вартість послуг для споживачів: що відомо про нові тарифи

"Полтавагаз" може збільшити вартість послуг для споживачів: що відомо про нові тарифи

"Полтавагаз" може збільшити вартість послуг для споживачів: що відомо про нові тарифи
Суспільне Полтава

Підприємство "Полтавагаз" може збільшити вартість транспортування газу для споживачів майже втричі. Це пов’язано, зокрема, зі зростанням вартості технологічного газу, розповіла Суспільному головна економістка акціонерного товариства Леся Сухиніна.

Пенсіонерка Тетяна Гончарова проживає у полтавському мікрорайоні Поділ. За транспортування газу сплачує майже 40 гривень.

"За опалення заплатити не вистачає пенсії моєї. А чоловіка вистачає заплатити за комунальні послуги, ліки купити та щось поїсти по акції. Практично виживаємо. А якщо ще піднімуть, в мене взагалі не залишиться грошей на проживання", – каже полтавка Тетяна Гончарова.

Підприємство «Полтавагаз» планує збільшити вартість транспортування газу для споживачів майже втричі
Підприємство "Полтавагаз" планує збільшити вартість транспортування газу для споживачів майже втричі. Суспільне Полтава

Від наступного року тариф на розподіл газу товариство "Полтавагаз" може підвищити майже утричі. Нині вартість послуги для споживачів складає 2 гривні 13 копійок за кубометр із ПДВ. А можуть збільшити тариф до 6 гривень 15 копійок з податком.

"Щодо перегляду тарифу є кілька чинників – це зміна річної замовленої потужності, зміна собівартості газу, передбачена структурою тарифу. Витрати, пов’язані з експлуатацією газорозподільних систем, також включені послуги по доставці рахунків, сплати банківським установам", – розповідає головна економістка "Полтавагазу" Леся Сухиніна.

За словами економістки, найбільше витрат у структурі тарифу –приблизно 60% – це вартість газу на технологічні витрати. Ще 30% – заробітні плати. Решта – інші витрати.

У "Полтавагазі" відбулися громадські обговорення щодо підняття тарифів
Громадські обговорення. Суспільне Полтава

"Якщо газ на ВТВ (виробничо-технічні витрат – ред.) буде закупатися по соціальній ціні, як для населення, так і для підприємств теплокомуненерго, то, відповідно, підняття тарифу не відбудеться", – говорить перший заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко.

"Давайте на облдержадміністрацію підготуємо лист з проханням та пропозиціями. Підпишемо колективне звернення до Уряду та "Нафтогазу", НКРЄКП із проханням надати соціальну ціну", – каже голова правління "Полтавагазу" Сергій Погрібняк.

Новий тариф аргументували 29 жовтня на громадських слуханнях. На засідання прийшло 16 людей, серед них – жодного представника громадськості.

"Вартість висока для пенсіонера, вони не розуміють за що. Самі труби прокладали в селі, самі газ робили. Якщо літом не доводиться платити за газ, який споживаємо, то все рівно приходиться платити за транспортування. Відповідно, ніякої економії чи знижок", – розповідає полтавка Ірина Жук.

"Полтавагаз" хоче збільшити вартість послуг для споживачів
Остаточну вартість затверджує Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Суспільне Полтава

Пропозиції щодо збільшення тарифів на розподіл газу підприємства мають подати до кінця року. Остаточну вартість затверджує Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Що відомо:

  • Свою пропозицію також представило підприємство «Лубнигаз». Воно хоче підвищити тариф на розподіл майже удвічі – до 4 гривень 18 копійок із ПДВ за кубометр. 26 жовтня проти зростання вартості послуги протестували жителі Лубен та навколишніх сіл.
На початок