На Хмельниччині у місті атомників планують створювати добровольчі захисні формування

На Хмельниччині у місті атомників планують створювати добровольчі захисні формування

На Хмельниччині у місті атомників планують створювати добровольчі захисні формування
Фото: Суспільне

У Нетішині планують посилити заходи безпеки: там створюють добровольчі формування, які б охороняли місто та атомну електростанцію від можливих диверсій чи нападів. Про це суспільному розповів Нетішинський міський голова Олександр Супрунюк. За його словами, наразі усе це знаходиться на початковій стадії, та командування міністерства оборони України схвалило рішення сформувати в Нетішині такі загони.

Створення у Нетішині добровольчих формувань з постійною дислокацією в тергромаді міський голова Олександр Супрунюк пояснює тим, що війна в Україні – не лише на східних рубежах, а й далеко від кордонів з Російською Федерацією: "Ми з директором атомної узгодили спільні дії, це буде наш спільний проект з іншими військовими формуваннями, які є на нашій території. Я сподіваюсь, що не знадобляться всі ці наші роботи, але, якщо хочеш миру, готуйся до війни".

Нетішинська громада – перша в Україні, яка звернулася з такою ініціативою до вищого військового командування держави, каже міський голова. Куратором проєкту призначили полковника в запасі Петра Скибу, який розповідає: законодавча база для формування таких підрозділів ще розробляється.

"Передбачено, що ці формування будуть комплектуватися з добровольців. Ті, які служили, можуть входити в формування. Ті, хто не служив, будуть складати присягу добровольця і заключати контракт добровольця", - каже Петро Скиба. Додає: ані тексту присяги, ані форми контракту ще нема.

Місце розташування формувань тергромади, вид зброї та місце її збереження визначитиме головнокомандувач Збройних сил України, каже полковник. За його словами, завдання добровольчих формувань - допомога збройним силам України у разі оперативного, стратегічного розгортання для боротьби з диверсійними групами і іншими незаконними формуваннями.

Нетішинський міський голова Олександр Супрунюк каже: в громаді почали більшого значення надавати й військовій підготовці молоді. Для всіх освітніх закладів громади купили автомати, щоби старшокласники знали ази володіння зброєю.

Учитель одного з нетішинських НВК Олександр Роюк із понад сорокарічним стажем педагогічної роботи каже: в період війни молоді люди мають бути готові до можливого захисту і оборони. "Зважаючи на ту ситуацію, яка в нас є, потрібно звернути увагу на виховання патріотичне. А виховання патріотичне не може бути тільки на словах, воно має бути підтверджене діями", - вважає вчитель.

Коли саме добровольчі формування Нетішинської громади почнуть комплектуватися, наразі точної дати ніхто не називає.

На початок