"На 50 реанімаційних ліжках 57 пацієнтів", — запорізькі лікарі про ситуацію з хворими на COVID-19

"На 50 реанімаційних ліжках 57 пацієнтів", — запорізькі лікарі про ситуацію з хворими на COVID-19

"На 50 реанімаційних ліжках 57 пацієнтів", — запорізькі лікарі про ситуацію з хворими на COVID-19
Фото: Суспільне Запоріжжя

Станом на 29 жовтня у Запорізькій міській лікарні №9, яка приймає найбільше хворих на коронавірус, переповнені реанімації. А в міській лікарні №1 зайняті понад 90% ліжок.

Про це кореспондентам Суспільного Запоріжжя розповіли у медзакладах.

Завідувач відділення анестезіології з ліжками для відділення інтенсивної терапії Олександр Вєдєнєєв пояснює, що у лікуванні ускладненої коронавірусної хвороби дуже важливі апарати штучної вентиляції легень:

"На сьогодні на 50 реанімаційних ліжках знаходиться 57 пацієнтів. Ми маємо справу з масивним ураженням паренхіми легень і тому найважливішим є респіраторна підтримка", — наголосив анестезіолог.

"На 50 реанімаційних ліжках 57 пацієнтів", — лікар запорізької лікарні, яка приймає хворих на ковід
Олександр Вєдєнєєв. Суспільне Запоріжжя

28 жовтня Запорізькій міській лікарні №9 передали 5 апаратів ШВЛ. Про це розповів головний лікар медзакладу №9 Кирило Нерянов. За його словами, один з отриманих апаратів передали до міської лікарні № 2, інший — до лікарні №7. Протягом наступних двох тижнів очікують на ще 5 апаратів штучної вентиляції легенів.

Кошти на закупівлю апаратів (10 мільйонів гривень) виділені коштом субвенції з обласного бюджету. Нині у 9-ій міській лікарні загалом 27 апаратів штучної вентиляції легенів.

Читайте також: "Ми використали абсолютно весь ресурс", — медики про ситуацію у ковідних лікарнях

Кирило Нерянов розповідає, наразі до стаціонару потрапляють і вакциновані пацієнти. Проте їхня кількість складає близько 1-2% від загальної.

9 міська лікарня Запоріжжя отримала нові апарати ШВЛ
Кирило Нерянов. Суспільне Запоріжжя

"У реанімації тільки один вакцинований хворий. Всі хворі, які перебувають і в реанімації, і в стаціонарі киснезалежні. У нас витрати кисню 8 тонн щодоби. В лікарні розгорнуто 410 ліжок для ковідних хворих. Зараз 350 пацієнтів із діагнозом COVID-19. Минулої доби до лікарні привезли ще 45 хворих", — додав головний лікар.

Як повідомила журналістам Суспільного заступниця директора з медичної частини Людмила Несторова, в першій міській лікарні Запоріжжя хворими на COVID-19 зайняті 90% ліжок. За її словами, щодня до них госпіталізують майже двадцятьох людей:

"На 50 реанімаційних ліжках 57 пацієнтів", — анестезіолог запорізької лікарні для хворих на COVID-19
Людмила Нестерова. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Реанімація лікарні розрахована на 6 ліжок, але два додаткових ліжка там також стоять і всі ліжка реанімаційні зайняті. Взагалі дефіцит реанімаційних ліжок, як в нашій лікарні, так і по всьому місту. Всі пацієнти, які надходять на стаціонарне лікування, вони потребують кисневої підтримки. Ті, хто може обходитись без кисню, вони лікуються амбулаторно", — каже Людмила Нестерова.

Що відомо

  • За минулу добу, 28 жовтня, в Запорізькій області виявили 1 296 нових випадків захворювання на коронавірусну хворобу.
  • Останні два тижні медики швидкої медичної допомоги на Запоріжжі працюють в екстреному режимі. Про це в інтерв’ю Суспільному розповів голова вільної профспілки запорізької швидкої медичної допомоги Анатолій Сидоренко.
  • У міській лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги Запоріжжя розгорнули 50 ліжок для лікування пацієнтів, хворих на коронавірус.
  • Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко звернувся до Запорізької міськради з ініціативою про відсторонення очільниці міського департаменту охорони здоров'я.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

На початок