На Закарпатті у 47 працівників їдалень виявили стафілокок

На Закарпатті у 47 працівників їдалень виявили стафілокок

На Закарпатті у 47 працівників їдалень виявили стафілокок
Суспільне Закарпаття

У 47 працівників харчоблоків закладів освіти на Закарпатті виявили золотистий стафілокок. Це 7,5 % від загальної кількості протестованих, — розповіла Суспільному заступниця директора Закарпатського обласного центру контролю та профілактики хвороб Тетяна Літовченко. Перевірки у закладах освіти стартували 11 жовтня.

За її словами, станом на 29 жовтня раптові перевірки представники центру контролю та профілактики хвороб провели у 243 навчальних закладах на Закарпатті. Обстежили 148 закладів дошкільної освіти, 88 закладів загальної середньої освіти та 7 інтернатних закладів.

"Загалом обстежили 625 працівників харчоблоків: 358 працівників у закладах дошкільної освіти, 242 — у закладах середньої освіти та 25 — в інтернатах. Стафілокок виявили у 47 працівників харчоблоків. Результати ще 74 аналізів очікують", — розповіла Тетяна Літовченко.

Читайте також: 10% працівників їдалень виявились носіями стафілококу – МОЗ

Що відомо:

Станом на 21 жовтня на Закарпатті у 28 працівників їдалень виявили стафілокок.

Що таке золотистий стафілокок

  • На сайті Національної академії медичних наук України пояснюють, що це бактерія кулястої форми, живе в повітрі й на поверхнях предметів. Золотистий стафілокок є патогенним мікроорганізмом, тобто такий, що порушувати життєдіяльність клітин організму і руйнує його тканини. Тобто, потрапляючи на шкіру, в ніс або рот, або у внутрішні органи людини, він викликає низку захворювань. Бактерія всередині організму атакує органи викликає інтоксикацію, а якщо бактерія потрапляє у відкриту рану, можуть розвиватися гнійники, а бактерія з кров'ю розноситься організмом.
  • Золотистий стафілокок одна з бактерій, які відносять до антибіотикорезистентних. Тобто штами золотистого стафілокока стійкі до лікування антибіотиками. Золотистий стафілокок потрапив до переліку ВООЗ найбільш небезпечних для людини бактерії саме через антибіотикорезистентність. Також у жовтні минулого року у ВООЗ повідомляли, що золотистий стафілокок стійкий до антибіотику метициліну, а люди, які є носіями штаму золотистого стафілокока стійкого до метициліну мають на 64% більше шансів померти, ніж ті у кого його немає.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

На початок