Одещина посідає друге місце з кінця серед областей за продажем землі — державна адміністрація

Одещина посідає друге місце з кінця серед областей за продажем землі — державна адміністрація

Одещина посідає друге місце з кінця серед областей за продажем землі — державна адміністрація
Агропром

Після зняття мораторію на продаж землі Одеський регіон посідає друге місце з кінця серед всіх областей за кількістю укладених угод. Про це в етері Українського радіо Одеса повідомила директорка департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОДА Алла Стоянова.

Так, за її словами, з 1 липня по 29 жовтня було укладено майже пів тисячі угод.

"Одеська область знаходиться на другому місці знизу за темпом укладання угод. На сьогодні в Одеській області укладено 506 правочинів на загальну площу 1 007 гектарів. Це дуже маленька цифра. Харківщина в лідерах за кількістю угод — понад 2 700. За площею лідер Кіровоградська область, там продано понад 10 800 гектарів", — зауважила Алла Стоянова.

Низька динаміка, як пояснила чиновниця, спричинена через динаміку, неспроможність громадян на покупку та висока нормативно грошова оцінка земель, які потерпають від посухи. Зі слів посадовиці, середня оцінка земель на Одещині складає 31 071 гривню. На думку Стоянової, наразі слід переглянути її на державному рівні.

"Методиці оцінювання землі — 40 років. Вона застаріла і не відповідає дійсності. Змінилися кліматичні умови. Нормативно грошова оцінка на Одещині вища, ніж в інших областях, де системні опади і більша врожайність. Там вартість одного гектара складає 26-28 тисяч гривень, а у нас посуха два роки — і 31 тисяча. У нас не хочуть купувати ділянки, бо це ризикова зона землеробства. Тут слід переглянути нормативну грошову оцінку. Ми вже звернули увагу аграрного комітету Верховної Ради та уряду на необхідність внесення змін. І наразі розробляється нова методика оцінки земель", — зазначила Алла Стоянова.

Що відомо

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

На початок