Спалах поліомієліту біля Рівного: скільки дітей вакцинували у громаді

Спалах поліомієліту біля Рівного: скільки дітей вакцинували у громаді

Доповнено
Спалах поліомієліту біля Рівного: скільки дітей вакцинували у громаді
Фото: Суспільне Рівне

У селі Велика Омеляна, що неподалік Рівного, від поліомієліту щепили лише третину дітей віком до п'яти років. Ці дані 29 жовтня на брифінгу озвучив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін. У місцевому центрі контролю і профілактики хвороб Суспільному уточнили, що оновлені дані свідчать про вищий показник вакцинації станом на кінець жовтня.

У селі Велика Омеляна 243 дитини, які за віком підлягають вакцинації від поліомієліту. З них, за даними Ігоря Кузіна, щепили 86 дітей.

"Це лише третина, ще 109 дітей мали тимчасові протипоказання, а батьки 48 взагалі відмовилися від щеплення. В середу, 27 жовтня, відбулося засідання державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо поліомієліту, за результатами засідання керівникам облдержадміністрації доручили терміново забезпечити заходи з імунізації від поліо невакцинованих дітей віком до п'яти років включно", – повідомив Ігор Кузін.

Також, з його слів, спеціалісти Держпродспоживслужби перевіряють, чи допускають невакцинованих дітей до відвідування закладів дошкільної освіти.

"Я закликаю батьків не ризикувати здоров'ям своїх дітей, перевірте вакцинальний статус дитини і, якщо ви відмовилися від щеплень або пропустили з якихось причин, зверніться до сімейного лікаря і надолужте їх", – наголосив головний санітарний лікар України.

Відповідно до національного календаря обов'язкових профілактичних щеплень, від поліомієліту дітей вакцинують у два, чотири, шість, 18 місяців, шість і 14 років.

"Поліомієліт може спричиняти параліч на все життя, а іноді й призвести до смерті. Параліч кінцівок – не єдина ознака поліомієліту. Якщо у дитини виникли інші симптоми, такі як діарея, нудота, головний біль лихоманка, або кволість у руках чи ногах, негайно зверніться по допомогу. Пильнуйте правила гігієни та вчасно робіть щеплення. Зробити щеплення можна в державних поліклініках безоплатно. Всі регіони забезпечені якісними вакцинами у достатній кількості", – запевнив Ігор Кузін.

При цьому він повідомив, що за спалахом поліомієліту у Великій Омеляні провели епідеміологічне розслідування цього випадку. Окрема група за його результатами працювала і в Закарпатті, там також підтвердили наявність поліовірусу, зразки якого доправили у лабораторію Всесвітньої організації охорони здоров'я і чекають на результати досліджень. Від висновків їхніх спеціалістів залежать заходи, які задіють в Україні у боротьбі з поліомієлітом.

ДОПОВНЕНО

Головний санітарний лікар Рівненщини Роман Сафонов Суспільному зазначив, що робота щодо вакцинації у Великій Омеляні не припиняється і станом на кінець жовтня показник щеплень перетнув позначку в 60%.

Що відомо

  • На Рівненщині підтвердили випадок поліомієліту у півторарічної дитини. Це назвали НС біологічного характеру обласного рівня.
  • Головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін заявив про низький показник вакцинації проти поліомієліту дітей до одного року та назвав ситуацію загрозливою для країни.
  • За даними МОЗ, у більшості випадках хвороба спершу протікає непомітно, що погіршує шанси хворого на одужання, потім з’являються різні ознаки, що залежать від форми вірусу. Інкубаційний період хвороби – 2–35 діб, частіше 7–14 діб.
  • Види хвороби несуть суттєву загрозу для нещепленої людини та спричиняють незворотні процеси, які можуть призвести до смерті пацієнта.
  • Рівень охоплення щепленнями від поліомієліту (дітей до 1 року, поліо-3) у 2021 році є недостатнім, за 8 місяців 2021 року — 53,0 %. Рівні в областях: у Рівненській — 48,9 %, в Херсонській — 40,7 %, Івано-Франківській — 42,2 %, Закарпатській — 43,1 %, Запорізькій — 46,2 %, Харківській — 46,5 %, в Одеській та Київській областях — 47,5 %. У Чернівецькій та Львівській — по 48,5 %.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок