Україна накопичила 686 тисячі тонн вугілля та понад 18 млрд кубометрів газу — Міненерго

Україна накопичила 686 тисячі тонн вугілля та понад 18 млрд кубометрів газу — Міненерго

Ексклюзивно
Україна накопичила 686 тисячі тонн вугілля та понад 18 млрд кубометрів газу — Міненерго
УНІАН

Станом на 28 жовтня на об'єктах теплової генерації в Україні до осінньо-зимового опалювального періоду накопичили понад 686 тисяч тонн вугілля та понад 18,2 млрд кубометрів газу.

Про це повідомило Міністерство енергетики та вугільної промисловості у відповідь на запит Суспільного.

"Станом на 28 жовтня на складах ТЕЦ та ТЕС накопичено 686,4 тисячі тонн вугілля, а в ПСГ — 18,23 млрд кубометрів газу. На теплові електростанції продовжує надходити вугілля як від державних шахт, так і законтрактоване заздалегідь імпортоване", — йдеться у повідомленні.

У міністерстві зазначили, що для "сталого проходження осінньо-зимового періоду" 10 серпня цього року Міненерго затвердило оновлений графік накопичення вугілля на кінець кожного місяця 2021 року для теплових електростанцій та теплоелектроцентралей з урахуванням потенційних ризиків, пов'язаних з необхідністю збільшення виробництва електричної енергії на теплових електростанціях.

Читайте також: Відповідальність за накопичення вугілля несуть генеруючі компанії — Міненерго

"Згідно з інформацією, наданою компаніями теплової генерації, у листопаді планується імпортувати 562 тисячі тонн вугілля, з яких близько 200 тисяч тонн — надійде на ТЕС державної компанії "Центренерго". Цього місяця "Центренерго" імпортувало 30,1 тисячі тонн вугілля. Станом на сьогодні загальний обсяг імпорту за жовтень вугілля складає 216,5 тисяч тонн", — додали у відомстві.

Водночас там додали, що вугледобувними підприємствами України видобуто вугілля на 1290,7 тисячі тонн (або на 7%) більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року. У тому числі видобуток енергетичного вугілля збільшився на 752,6 тисячі тонн (або на 5,3%).

"За вересень державні вугільні підприємства видобули на 69,5% більше вугілля, ніж за відповідний період минулого року (у 2020 році — 198,3 тисячі тонн, у 2021 році — 336,1 тисячі тонн)", — вказали у Міненерго.

Читайте також: Росія з 1 листопада зупиняє постачання до України енерговугілля – Герус

Крім того, у міністерстві зауважили, що згідно із законодавством, Міністерство енергетики не може втручатись в господарську діяльність суб'єктів господарювання "і саме підприємства мають забезпечити необхідні обсяги запасів вугілля": "Водночас Міненерго вжило всі необхідні заходи для створення як організаційних, так і фінансових можливостей для накопичення вугілля".

Також там додали, що відомство оптимізувало планові річні графіки ремонтів електростанцій, в тому числі ремонтну кампанію атомних енергоблоків. Це, як переконані у міністерстві, дозволило збільшити обсяги виробництва електроенергії ДП НАЕК "Енергоатом" в енергодефіцитний період ОЗП 2021/2022 року.

Читайте також: "Енергоатом" планує створити резерв електроенергії через поставки із Білорусі. Для чого

"Зокрема, протягом вересня-грудня 2021 року очікується збільшення генерації АЕС на 880 млн кВт-год в порівнянні із прогнозним балансом електричної енергії ОЕС України, затвердженим 26.04.2021 року. Це знизить витрату вугільної продукції на ТЕС ГК близько 450 тисяч тонн", — пояснили у відповіді.

Також у Міненерго поінформували, що протягом цього опалювального сезону НАЕК "Енергоатом" має працювати на рекордній потужності — 14-ма енергоблоками з 15-ти наявних.

"У порівнянні з попереднім опалювальним сезоном, очікувані обсяги виробництва АЕС зростуть на 12%, що дозволить забезпечити потреби в електроенергії. Крім того, наявні запаси природного газу в підземних сховищах достатні для планового проходження осінньо-зимового періоду, а НАК "Нафтогаз України" має достатній фінансовий ресурс для їхнього поновлення", — резюмували у міністерстві.

Що відомо

  • Раніше в Міненерго повідомили, що на складах учетверо менше вугілля, ніж потрібно, є зараз на складах українських ТЕЦ і ТЕС.
  • Запаси вугілля на складах ТЕС і ТЕЦ станом на ранок 18 жовтня становили 752,9 тисячі тонн – це на 5,9% менше, ніж станом на 11 жовтня. Фактичні запаси вугілля були меншими від планових у 3,8 раза.
  • При цьому в Нафтогазі заявили, що є достатньо газу для опалювального сезону.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок