Бердичівлянка Лариса Кравченко створює картини з пласких фрагментів засушених квітів та рослин у техніці ошибана. За весь час майстриня виготовила 700 робіт. Про це Суспільному розповіла сама Лариса Кравченко.
За її словами, назва мистецтва ошибана походить від японських слів "оші", яке означає "притиснута" і "бана", тобто квітка. Пелюстки квітів, каже майстриня, мають найбільше розмаїття кольорів.
"Ми пішли в ліс, назбирали букет, принесли додому, поклали в книгу рослину, і книгу поклали під якусь вагу", – сказала Лариса Кравченко.


Окрім засушених часток рослин, для роботи потрібне відповідне тло, промальований ескіз-схема, ножиці та пінцет. У своїх роботах Лариса Кравченко використовує лише ті рослини, які можна зібрати на Поліссі. Також їй мисткиня використовує пух рослин.
"В техніці ошибана всі роботи мають бути виконані в одній площині, – каже Лариса Кравченко. – Багато хто на відстані плутає картини ошибана зі звичайним живописом. Лише, коли ближче підійти, тоді можна побачити, що це рослини, і видно всі їхні жилки, кольори. В Японії є таке поняття "саторі" – це спокійна радість. Коли займаєшся цим мистецтвом, то заспокоюєшся, тобі нічого не болить, тебе нічого не хвилює. Ти стаєш просто щасливий".


Також Лариса Кравченко навчає мистецтву ошибана дітей.
"Мене зацікавила ця техніка. Я завжди роблю різні роботи своїми руками. Захотіла спробувати зробити таку картину, бо раніше не займалася цим", – сказала учениця Вікторія Мазур.
За словами Лариси Кравченко, цей вид мистецтво подобається їй починаючи від моменту збору рослин, висушування та закінчуючи використанням їх в створенні картин. Роботи, виконані в стилі ошибана, зберігають колір понад 10 років.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram та Instagram