У громаді на Тернопільщині готуються до виборів голови

У громаді на Тернопільщині готуються до виборів голови

У громаді на Тернопільщині готуються до виборів голови
Суспільне Тернопіль

Усі 33 виборчі дільниці в Теребовлянській громаді облаштовані та готові до виборів. Про це Суспільному розповіли голови дільничних виборчих комісій. Нагадаємо, в неділю, 31 жовтня, в Теребовлянській громаді відбудуться місцеві вибори. Обиратимуть голову громади.

У селі Кровинка на виборчій дільниці зареєстровані 953 виборці, 35 з них – голосуватимуть на дому. Про це розповіла голова дільничної виборчої комісії Олександра Юркевич. Жінка каже, що дільницю вже облаштували:

"У нас є скрині. Одна скриня у нас переносна. Вона використовується для того, щоб можна з нею вийти в село до тих людей, які не можуть самостійно пересуватися. У нас є три стаціонарні скриньки, в нас їх повністю вистачить, бо вибори проходять тільки з одним бюлетенем. Їх вистачить повністю. Далі ми обладнали кабінки для тих людей, які є здоровими. Ми будемо міряти температуру і можемо виявити людей із ознаками ГРВІ, з температурою, Для цього ми облаштували ще одну кабінку для людей з підозрою на гострі респіраторні захворювання".

У громаді на Тернопільщині готуються до виборів голови
У громаді на Тернопільщині готуються до виборів голови. Суспільне Тернопіль

Олександра Юркевич каже, що на цій дільниці працюватимуть 12 осіб:

"Ми провели засідання дільничної виборчої комісії, де ми навчили людей. Люди знають, як мають працювати. Хто працює безпосередньо з бюлетенями, хто зі списками, хто інші обов’язки виконує".

У громаді на Тернопільщині готуються до виборів голови
Олександра Юркевич. Суспільне Тернопіль

Під час голосування виборці повинні дотримуватися карантинних вимог. Про це розповіла членкиня дільничної виборчої комісії Катерина Буцій.

"Кожна людина, яка заходить до нас на виборчу дільницю, має бути в масці і може скористатися нашим антисептиком. Пізніше ми вимірюємо температуру людині", – розповіла Буцій.

Юркевич каже, що бюлетені для голосування дільнична комісія має отримати завтра, їх зберігатимуть у сейфі:

"Коли ми отримаємо бюлетені, ми їх перерахуємо, ставимо печатки. Коли все добре, кількість отриманих бюлетенів відповідає кількості, які є в акті, тоді ми їх складаємо в металевий сейф, закриваємо, опечатуємо його і чекаємо виборів".

Найбільша дільниця в Теребовлянській громаді знаходиться в приміщенні першої школи Теребовлі. Її також облаштували. Про це розповіла голова дільничної виборчої комісії Оксана Голяк.

"У нас є 2110 виборців, з яких 12 – це НСП, які голосують за місцем перебування. Ми облаштували 4 кабінки і одна кабінка для тих, хто прийде з температурою, щоб вони окремо голосували і так само 4 скриньки стаціонарних, одна скринька переносна", – розповіла Голяк.

Оксана Голяк каже, що для того, щоб виборці дотримувалися дистанції, на підлозі зробили спеціальні розмітки. Також, щоб не було скупчення, люди заходитимуть в одні двері, а виходитимуть в інші.

Голова територіальної виборчої комісії Світлана Веселовська розповіла, чи зможуть проголосувати ті, хто не вакцинувався:

"Паніка поширюється серед людей, підходять до нас з такими питаннями: "Як бути? Вимагають сертифікат про вакцинацію". На цей виборчий процес нічого подібного не потрібно, не поширюється дана вимога. Бути в масці, мати рукавички і паспорт, з собою мати індивідуальну ручку".

За словами Світлани Веселовської, виборчі бюлетені територіальна виборча комісія отримала 22 жовтня. Їх стільки ж, скільки й виборців – 22 тисячі 839. Бюлетені зберігають в окремій кімнаті, вона опломбована і під охороною, каже Світлана Веселовська. А завтра їх передадуть на всі 33 виборчі дільниці.

Світлана Веселовська каже, загалом у Теребовлянській громаді 22 тисячі 839 виборців.

Останні вибори в Теребовлянській громаді відбулися 25 жовтня минулого року. Тоді головою став Сергій Поперечний. У січні 2021 року він подав у відставку. 5 січня на сесії Теребовлянської міської ради депутати задовільнили його заяву.

Що відомо

На початок