Україна зупинилася за крок до медалі в командній першості на чемпіонаті світу з художньої гімнастики НОК

Українська група невдало виступила в багатоборстві, проте вийшла до одного фіналу.

На чемпіонаті світу з художньої гімнастики, що триває в японському Кітакюшю, завершився перший день змагань серед груп. За його підсумками визначилися призерки групового багатоборства й командної першості, а також фіналістки групових вправ у окремих видах.

У змаганнях брала участь і українська група в складі Марії Височанської, Дарини Дуди, Діани Баєвої, Аліни Мельник і Діани Довганюк. З Олімпійських ігор, де група посіла сьоме місце, лишилися тільки Дуда й нова капітанка команди Марія Височанська.

Медалістки командної першості визначалися за результатами що групи, що індивідуальних змагань, у яких брали участь Вікторія Онопрієнко та Христина Погранична. У підсумку українки лишилися з "дерев'яними" медалями, фінішувавши четвертими.

На минулому чемпіонаті світу-2019 Україна посіла п'яте місце серед команд. Чинними чемпіонками була Росія, яка на цьому чемпіонаті виступає як збірна ФГР. У груповому багатоборстві в 2019-му українки були дев'ятими, а перемогла, знову ж таки, Росія.

Востаннє Україна була в призах у команді в 2015 році, коли завоювала "бронзу". "Синьо-жовті" не перемагали в цьому виді змагань з 2001-го. У багатоборстві українська група ще ніколи не здобувала медалей.

Як виступили українські гімнастки

Результати командного заліку визначалися за сумою балів індивідуальної кваліфікації та групового багатоборства, тобто за допомогою додавання всіх десяти оцінок: восьми особистих і двох групових.

Врешті Вікторія Онопрієнко принесла Україні 97.1 бала за чотири вправи у кваліфікації: з обручем, м'ячем, булавами й стрічкою. Христина Погранична заробила в сумі за чотири виступи 96.85 бала. Гімнастки посіли шосте й сьоме місця відповідно й відібралися до фіналу багатоборства, де виступатимуть у найсильнішій групі.

Таким чином перед початком групових змагань Україна посідала друге місце серед команд із сумою 193.95, поступаючись лише збірній ФГР (216.225) і випереджаючи Італію (191.575).

У груповому багатоборстві, яке водночас було й кваліфікацією до окремих фіналів, гімнастки мали виступити з двома вправами: п'ятьма м'ячами та трьома обручами й двома парами булав.

Першою українська п'ятірка виконала змішану вправу й отримала за неї не дуже конкурентну оцінку – 38.35. Це сьомий результат серед усіх груп.

М'ячі ситуації не покращили: після кількох втрат і неточних ловлей українки заробили лише 37.35 бала. Цього вистачило тільки на 11-те місце в цьому виді.

З сумою 75.7 бала українські груповички посіли підсумкову восьму позицію в багатоборстві. Перемогу за відсутності Болгарії очікувано здобула збірна ФГР.

Загалом команда України заробила 269.65 бала та опустилася на четверте місце. Збірна пропустила вперед Білорусь.

Виступи в багатоборстві дозволили групі вийти до фіналу з п'ятьма м'ячами. Проте 11-го місця було замало для фіналу в міксті, адже далі проходили по вісім найкращих груп.

На минулому чемпіонаті світу українки також пробилися тільки до одного фіналу в окремих видах – у вправі з п'ятьма м'ячами. Востаннє українська група виходила в обидва фінали в 2018-му й завоювала тоді "бронзу" з трьома м'ячами та двома скакалками.

• 8. Україна – 75.7

• Болгарська група, яка перемогла в груповій першості на Олімпійських іграх-2020, не змогла взяти участь у чемпіонаті світу. За день до початку змагань команда знялася через травму Лаури Трайтс. Відповідно, Болгарія не могла поборотися й за командні медалі, маючи представництво лише в особистих видах.
  • Українки були представлені в усіх чотирьох особистих фіналах у окремих видах: кожна отримала по три. Найкращим результатом стало четверте місце Христини Пограничної у вправі зі стрічкою (21.95). Також Христина посіла восьме місце в обручі (24.8) й булавах (24.575). Вікторія Онопрієнко стала сьомою у фіналі з булавами (25.55) та восьмою – з обручем (24.35) і м'ячем (19.1).

• Субота, 30 жовтня. 08:30 – Індивідуальні змагання. Багатоборство. Фінал (найсильніша група стартує об 11:00).
  • Неділя, 31 жовтня. 10:30 – Групові змагання. Фінали в окремих видах (м'ячі, обручі + булави).
БоксКомандні види спортуБаскетболДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаТенісЧС-2022 з футболуЗимовий спортЛіга чемпіонів