Росіянки знову критикують суддівство в гімнастиці: реакція збірної на першу поразку на ЧС за 8 років AP

Команда вдалася до лайки в прямому ефірі та чергових звинувачень у бік голови техкомітету, яка є росіянкою.

У художній гімнастиці знову виник конфлікт навколо оцінювання. Подібно до Олімпійських ігор-2020, збірна ФГРФедерація гімнастики Росії лишилася незадоволеною суддівством на чемпіонаті світу в японському Кітакюшю.

Усі перші три особисті фінали змагань – у вправах із обручем, м'ячем і булавами – виграла представниця ФГР Діна Авєріна, віцечемпіонка Олімпіади-2020 у Токіо. За два дні в Японії Авєріна збільшила свою колекцію золотих медалей з чемпіонатів світу до 16.

Проте у вправі зі стрічкою, якою завершувався другий день фіналів, вперше з 2013 року перемогла гімнастка іншої збірної. "Золото" з відривом у 0.05 бала завоювала білоруска Аліна Гарнасько з оцінкою 23.95. Діна Авєріна лишилася зі "сріблом" з 23.9 бала, а її сестра-близнючка Аріна Авєріна стала третьою з 23.45.

Перемога Гарнасько стала першою для Білорусі в особистих змаганнях за 25 років. Останньою країні приносила "золото" Лариса Лук'яненко, яка в 1996-му здобула титул у вправі зі скакалкою.

Востаннє неросійська гімнастка перемагала на чемпіонаті світу в індивідуальній першості в 2013 році: в Києві українка Ганна Різатдінова виборола "золото" з обручем.

Для самої Гарнасько, яка виграла "бронзу" Олімпійських ігор, випередивши Аріну Авєріну, це четверта нагорода чемпіонатів світу й третя в Кітакюшю.

росія хгFIG

Як відреагувала на поразку збірна ФГР

Невдоволення щодо роботи суддів голова федерації Росії й головна тренерка збірної Іріна Вінер-Усманова виразила ще під час фіналу з булавами.

"Бл*ть, знову вони сидять, маркують", – вилаялася тренерка в зоні kiss'n'cry в очікуванні на оцінки Діни Авєріної.

Команда не стримувала себе й у фіналі зі стрічкою. "Це не можна так лишати!" – вигукнула Діна, побачивши, що вона мінімально програла Гарнасько, й потім додала: "С*ка".

Одразу після виставлення балів Авєріних збірна ФГР, як і команда Білорусі, після виступу Гарнасько, подала протест на перегляд оцінок за складність. Усі три заявки було відхилено, а оцінки залишилися без змін.

Після змагань Вінер-Усманова в коментарі "Матч ТВ" заявила, що її підопічних засудили, та звинуватила в цьому президентку Технічного комітету, росіянку Наталью Кузьміну.

"Це почалося зранкуПід час кваліфікації.. Кузьміна покликала суддів Росії, до неї підішла КеролайнІмовірно, мається на увазі Керолайн Гант – американська членкиня техкомітету., після цього вона підійшла до суддів і знизила оцінку на один бал, оскільки вони виставили на один бал більше, – стверджує Вінер-Усманова. – Я подзвонила президентуПрезидент FIG – японець Морінарі Ватанабе., він сказав, що прослідкує, але, на жаль, увечері повторилося те саме. Судді поставили дуже низьку оцінку, яка не відповідала її виконанню".

"Не знаю, що відбувається і як бути з Кузьміною. Ніяк вона не могла пережити, що чотири золоті медалі будуть у Росії. Вона зробила так, що Діна не виграла золоту медаль. Нічого не маю проти [Гарнасько], але Кузьміна продовжує робити свою справу".

Кузьміна працювала й на Олімпійських іграх у Токіо, з результатами яких також не погодилася збірна ОКР, оскільки перемогу в особистому багатобрстві здобула ізраїльтянка Ліной Ашрам – перша неросійська чемпіонка за 25 років. Міжнародна федерація гімнастики (FIG) після повторного аналізу олімпійського суддівства не виявила порушень у оцінюванні.

Незабаром стало відомо, що Росія планує відкликати кандидатуру Кузьміної на переобрання до техкомітету. Наразі її немає серед претенденток на посаду.

• Відео фіналів другого дня чемпіонату світу з художньої гімнастики:

• Одним із головних завдань Технічного комітету є моніторинг об'єктивності оцінювання суддівською бригадою. Техкомітет має право коригувати оцінки, якщо помічає незбіги в підрахунках.
  • У перших двох фіналах Діна Авєріна перемагала з відривом у понад бал, випередивши срібних призерок (Гарнасько й Аріну Авєріну) на 1.8 у обручі й 1.45 у м'ячі. У булавах, де в усіх гімнасток, зокрема Діни, були дрібні помилки, вона обійшла сестру на 0.35 бала. Вправу зі стрічкою й Гарнасько, й Діна Авєріна виконали чисто.
  • До цього моменту росіянки вигравали всі особисті фінали чемпіонатів світу з 2013 року.
  • Четверте місце у фіналі зі стрічкою у Кітакюшю посіла українка Христина Погранична (21.95), що наразі є найкращим результатом команди на чемпіонаті світу-2021.

• П'ятниця, 29 жовтня. 10:50 – Групові змагання. Багатоборство/кваліфікація (м'ячі, обручі + булави).
  • Субота, 30 жовтня. 08:30 – Індивідуальні змагання. Багатоборство. Фінал (найсильніша група стартує об 11:00).
  • Неділя, 31 жовтня. 10:30 – Групові змагання. Фінали в окремих видах (м'ячі, обручі + булави).
БоксКомандні види спортуБаскетболДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаТенісЧС-2022 з футболуЗимовий спортЛіга чемпіонів