На Миколаївщині Держпродспоживслужба щоденно перевірятиме дотримання карантинних вимог

На Миколаївщині Держпродспоживслужба щоденно перевірятиме дотримання карантинних вимог

На Миколаївщині Держпродспоживслужба щоденно перевірятиме дотримання карантинних вимог
Фото: Суспільне Миколаїв

На період введення "червоної" епідемічної зони на території Миколаївщини Держпродспоживслужба здійснюватиме щоденні перевірки дотримання карантинних обмежень. Протягом 26-го та 27-го жовтня мобільні групи перевірили 565 об’єктів торгівлі, закладів харчування тощо.

Про це в ефірі програми "Сьогодні.Головне" розповіла начальниця управління держнагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби в Миколаївській області Лариса Бурденко.

За словами Лариси Бурденко, на Миколаївщині майже у всіх громадах створені мобільні групи для перевірки дотримання карантинних обмежень. До складу таких груп входять фахівці Держпродспоживслужби, поліцейські та представники місцевого самоврядування.

"Головна мета – це не покарати, а роз’яснити людям, які умови перебування в "червоній" зоні, що треба робити. Проте при виявленні порушень, наприклад, недотримання маскового режиму, відсутність антисептиків, ми складаємо адмінпротоколи", ‒ розповіла Лариса Бурденко.

З її слів, найбільше протоколів склали за частиною 2 статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення ‒ перебування без засобів індивідуального захисту, та за статтею 42 цього ж кодексу ‒ порушення санітарних норм. Санкції статей передбачають накладення штрафу до 255 грн та до 425 грн відповідно.

За словами фахівчині, відповідно до постанови Кабміну №1236, є об’єкти, які можуть працювати в тому ж режимі, в якому працювали до "червоної" зони. Це об’єкти критичної інфраструктури: продовольчі магазини, аптеки, лікарні тощо.

"Ми маємо відвідувати ці об’єкти у засобах індивідуального захисту, дотримуватись дистанції 1,5 метри. І таким чином людині не потрібно заходити із сертифікатом або ПЛР-тестом у продовольчий магазин, достатньо дотримуватися елементарних санітарних умов, що були запроваджені й раніше", ‒ сказала Лариса Бурденко.

Друга група об’єктів, відповідно до постанови Кабміну, ‒ це об’єкти, що повинні припинити свою діяльність у "червоній" зоні, адже там існує висока ймовірність передачі інфекції. До цього переліку увійшли заклади громадського харчування, окрім адресної доставки та замовлень на виніс, розважальні заклади, заклади освіти, непродовольчі ринки і магазини, спортзали, басейни та фітнес-центри, заклади культури.

Читайте також: "Посилення карантинних обмежень на Миколаївщині: як перевірятимуть заклади"

"Від 26-го жовтня була застосована новація ‒ можна не закривати такі об’єкти, якщо персонал вакцинований на сто відсотків, а також за наявності у всіх відвідувачів сертифікатів про вакцинацію або негативного ПЛР-тесту. Тому, якщо до "червоної" зони при перевірках ми фіксували основні порушення ‒ недотримання гігієнічних умов, то сьогодні основна увага саме на такі об’єкти", ‒ розповіла Лариса Бурденко.

З її слів, наявність COVID-сертифіката чи негативного ПЛР-тесту у відвідувачів має перевіряти персонал закладу. Якщо відвідувач показав підробні документи, адміністрація закладу не нестиме відповідальності за це. У разі фіксації подібних випадків, на порушників складатимуть відповідний протокол, за яким передбачена кримінальна відповідальність та 17 тисяч гривень штрафу.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

На початок