У Харкові розслідують шість кримінальних справ про порушення виборчого законодавства

У Харкові розслідують шість кримінальних справ про порушення виборчого законодавства

У Харкові розслідують шість кримінальних справ про порушення виборчого законодавства
Суспільне Харків

Правоохоронці відкрили шість кримінальних проваджень про порушення виборчого законодавства від початку виборчої кампанії. Одну з них направили до суду.

Про це 28 жовтня повідомив прокурор Харківської області Олександр Фільчаков.

Чотири кримінальні провадження стосуються тих статей, де мова йде про порушення передвиборчого законодавства, два кримінальні провадження зареєстрували за ст. 186 Кримінального кодексу — грабіж. Також слідчі поліції розслідують кримінальне провадження за фактом хуліганства — це напад на агітаційний намет одного із кандидатів.

"Останню справу цього тижня спрямували до суду, розглядатимуть по суті. Максимальне покарання за статтею хуліганство — обмеження волі до п’яти років", — сказав Фільчаков.

Окрім кримінальних правопорушень, є факти, які можуть свідчити про адміністративні, повідомили в громадській організації "Громадянська мережа "Опора". Так, листівки з прізвищем Ігоря Терехова про "правильне голосування", можуть містити ознаки ч. 4 ст. 188-39 Кодексу України про адміністративні правопорушення, коментує координатор "Опори" на Харківщині Микола Зінченко.

Мова йде про листівки з персональними даними виборців, які надходять до поштових скриньок та видаються у школах. У них зазначене повне ім'я людини, домашня адреса та адреса виборчої дільниці.

"Ми фіксували, що у школах ведеться агітаційна робота. Інформація про агітацію у школах — коли, наприклад, збирають вчителів і просять проголосувати на виборах, щоб підтримати кандидата від міської влади — нам надходить з багатьох анонімних джерел", — прокоментував Суспільному Микола Зінченко.

На питання "Опори" про джерело персональних даних харків'ян у пресслужбі осередку партії "Блок Кернеса — Успішний Харків" відповіли, що за ініціативою громадських організацій, які підтримують Терехова, у Харкові проводили заходи, в том числі опитування харків’ян, які висловили бажання отримати запрошення-нагадування в день голосування.

Запрошення-нагадування, що містять ознаки порушення виборчого законодавства, отримували люди, які ніде не залишали згоди про обробку та зберігання персональних даних, кажуть в "Опорі".

Що відомо

  • 23 жовтня біля торговельно-розважального центру у Харкові чоловік роздавав чашки із зображенням та ім’ям кандидатки в мери Харкова Аліни Мустафаєвої. У коментарі Суспільному кандидатка сказала, що не вважає це підкупом.
  • 25 жовтня правоохоронці повідомили про підозру у хуліганстві чоловіку, який пошкодив агітаційні намети.
  • Позачергові вибори мера Харкова призначені на 31 жовтня 2021 року. На посаду міського голови претендують 10 кандидатів.

На початок