Заборона масових заходів у Тернополі з 2 листопада. Що відомо

Заборона масових заходів у Тернополі з 2 листопада. Що відомо

Заборона масових заходів у Тернополі з 2 листопада. Що відомо
Суспільне Тернопіль

Із 2 листопада в Тернополі скасовують всі масові заходи та забороняють святкування банкетів і весілля. Таке рішення прийняли сьогодні на позачерговому засіданні міської комісії з надзвичайних ситуацій, розповів міський голова Тернополя Сергій Надал.

За його словами, також безплатний проїзд для пенсіонерів у громадському транспорті буде лише з 10 до 16 та з 20 до 23 години в будні. У вихідні пенсіонери зможуть їздити безплатно у будь-який час. Обмежили й роботу закладів громадського харчування – вони працюватимуть до 23 години з умовою, якщо всі працівники вакциновані.

"На сьогодні стан за кількістю хворих, які зареєстровані по місту які знаходяться в медичних закладах на лікуванні, за кількістю летальних випадків значно гірший, ніж минулого року. Враховуючи рекомендації, які дали медики, епідеміологи, правоохоронці, штабом прийняли рішення, які є непопулярними. Але ми, на жаль, змушені їх приймати, щоб зупинити ріст хворих", – каже Надал.

Начальник міського відділу охорони здоров’я Василь Даньчак розповів, зараз у медзакладах міста є 236 пацієнтів з коронавірусом. За його словами, захворюваність зростатиме:

"Зважаючи на останню кількість приросту захворюваності, динаміка залишається негативною і за прогнозами Міністерства охорони здоров’я, і Національної академії наук України. Протягом наступних 2 тижнів нових випадків захворювання і середня кількість по Україні буде 22-24 тисячі щоденно нових випадків. Статистика є надзвичайно сумною. Територія Тернополя і області перебуває в "помаранчевій" зоні епідемічної небезпеки. 7 областей будуть у червоній зоні вже з 30 жовтня. Серед них – три області, які межують з нашою – Львівська, Івано-Франківська і Хмельницька".

Керівник міськрайонного відділу обласного центру контролю хвороб Ігор Мамчур розповів, ці заходи допоможуть запобігти поширенню COVID-19, але при цьому, каже, потрібно дотримуватися карантинних рекомендацій:

"Дотримання суворого маскового режиму – це по-перше. По-друге – обов’язково температурний скринінг відвідувачів у всіх без винятку торговельних точках, соціальних закладах і закладах охорони здоров’я, а також інших закладах бюджетної та небюджетної приватних форм власності".

Читати також

На початок